M3 Works ekibi olarak Turcas ekibi ile birlikte oldukça keyifli bir Company Rally aktivitesi gerçekleştirdik. 9 Nisan 2016 Cumartesi günü Şile’de bir araya geldiğimiz Turcas ekibi Company Rally aktivitesi için oldukça heyecanlıydı. Ne yapacakları hakkında fikir sahibi olmayan katılımcılar meraklı gözlerle alanın hazırlanmasını bekliyordu. Sabahın erken saatlerinde alanda yerlerini alan M3 Works asistanları hazırlıkları tamamladı.

Sunucumuzun alana gelmesiyle birlikte Company Rally aktivitesi resmen başlamış oldu. 5 ayrı takıma ayrılan Turcas ekibi ellerinde bulunan malzemelerle en iyi aracı üretmek için yarışıyordu. Hem en dayanıklı ve güvenilir aracı hem de en iyi tasarım aracı yaratmaları gereken katılımcıların işi oldukça güçtü. Bu nedenle ilk olarak bir planlamaya ihtiyaç duyan Turcas ekibi iş bölümünü ciddiye aldı ve ilk aşamada planlamaya odaklandı. Bunun yanı sıra zaman yönetimi de oldukça önemli bir konuydu.

Kısıtlı bir zaman zarfında kısıtlı malzemelerle en iyi aracı üretmek için yarışan Turcas ekibi en önemli noktanın takım çalışması olduğunu ilk anlarda anladı. Birlikte hareket ederek sonuca ulaşacaklarını fark eden Turcas ekibi bunun yanı sıra iş bölümü yapmaya da özen gösterdi. Birçok parametrenin bir arada kullanılması gerektiğini fark eden Turcas ekibinin işi oldukça güçtü. Fakat ellerinden gelenin en iyisini yapan katılımcılar oldukça başarılı bir Company Rally aktivitesi gerçekleştiriyordu. Böylece takım olmanın önemini kavrayan katılımcılar unutulmaz dakikalar geçiriyordu.

Araçların üretimimin yavaş yavaş tamamlanması ile sırada diğer aşama vardı. Üretilen araçlarla ralli yarışı yapacak olan takımlar sürücülerini belirlemeye başladı. Company Rally aktivitesinde heyecan doruk noktaya ulaştı. Yarışmaya başlayan takımlar kıyasıya bir rekabet içine girmişti. İlk turu geçen takımlar final yarışında yarışmaya hak kazanacaktı. Final yarışıyla birlikte kazananın belirlenmesine bir adım kalmıştı. Yarışın tamamlanmasıyla birlikte kazanan beli oldu. Dereceye giren takımlara ödülleri ve madalyaları verildi. Bunun yanı sıra en iyi tasarıma sahip olan araçta ödüllendirildi. Hiç unutamayacakları anlar yaşayan Turcas ekibi bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Oldukça mutlu oldukları gözlemlenen katılımcılar kupalar ve marşlarıyla birlikte alandan ayrıldı.

Yer: Best Western Şile Gardens
Tarih: 09/04/2016

Turcas Company Rally Turcas Company Rally Turcas Company Rally Turcas Company Rally Turcas Company Rally Turcas Company Rally Turcas Company Rally Turcas Company Rally Turcas Company Rally Turcas Company Rally Turcas Company Rally Turcas Company Rally Turcas Company Rally Turcas Company Rally Turcas Company Rally Turcas Company Rally