Turcas ile yaptığımız Videostar etkinliği katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Birbirinden keyifli konuların yer aldığı filmlerde şirketlerle ilgili sorunlar beyaz perdeye aktarıldı.

M3 Works olarak Güral Sapanca’da 50 kişilik Turcas ekibi ile gerçekleştirdiğimiz Videostar etkinliği beklenenden büyük ilgi gördü. Videostar etkinliği Güral Sapanca’da iç, dış hemen hemen her noktada film çekildi. Katılımcılar ilk önce senaryolarını yazmaya başladılar. Film konusu olarak belirlenen iş birliği, takım çalışması gibi değerlerle ilgili bir senaryo yazmaya başladılar. 5 gruba ayrılan katılımcılar senaryoları 30 dakika gibi bir sürede tamamlanırken sıradaki işlem ise yazdıkları senaryolara göre kostümler ve aksesuarları belirlemekti. Kostüm seçimiyle birlikte bu kısmı da bitiren katılımcılar artık video çekimine geçmeye hazırlardı. Film Çekme etkinliğinde katılımcılar senarist, kameraman, yönetmen ve oyuncu oluyorlar. Tam bir takım oyunu olan Videostar, ekibin her bir üyesi bir işin ucundan tutarak en iyi filmi çekmeye çalışmaktadır.Turcas ekibi Güral Sapanca’da belirlenen noktalarda filmi çekmeye başlayıp, bütün yeteneklerini sergileyerek oyunculuklarını konuşturdular.M3 Works asistanları takımların başında durarak gerekli talimatları verip ekibin işlerini kolaylaştırmaktadır.Videostar çekimler başladığı andan itibaren ortaya çıkan komik anlar ve filmde geçen komik sahneler Turcas ekibine keyifli anlar yaşatmaktadır.Videostar etkinliği filmleri yavaştan biterken senaryoda yazıldığından farklı yollara girerek doğaçlamalarında uygulandığı filmlerde oldukça başarılı olan ekip filmin bitmesini merakla beklemekteydi.Turcas ekibi bir saatlik film çekimini bitirerek etkinliğin başladığı salona giderek M3 Works asistanlarıyla montaj kısmına başlandı. Turcas ekibinin isteklerine göre montajlanan film çeşitli efektlerle süslenerek video montajı tamamlanmaktaydı. Montajı tamamlanan filmler gala gösterimi için hazır hale getirildi. Gala zamanı geldiğinde filmler tek tek yayınlandı. Filmleri izleyen Turcas ekibi ortaya çıkan filmlerden memnun kalarak fazlasıyla eğlenmişlerdir. Filmler izlendikten sonra Oscar ödülleri sahiplerini bularak katılımcılar ödüllendirildi. Etkinlik sonunda ise beklediklerinin üzerinde bir etkinlik olduğunu ve bu kadar eyleneceklerini tahmin etmeyen katılımcılar M3 Works ekibine teşekkür ederek, Videostar etkinliğinin eğlencesini tam olarak yaşamış oldular.

Turcas ekibi gerçekleştirdiğimiz Videostar etkinliğinden fazlasıyla memnun kalıp, beklentinin fazlasıyla üstünde bir etkinlikle karşılaştıklarını söyleyerek bizlere ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösterdiler.

Yer: Güral Sapanca Wellness Park
Tarih: 04/04/2015

Turcas Videostar Turcas Videostar Turcas Videostar Turcas Videostar Turcas Videostar Turcas Videostar Turcas Videostar Turcas Videostar