Turcas ile gerçekleştirdiğimiz Body Percussion atölyesi etkinliği katılımcılar tarafından çok değişik ve oldukça keyifli bir deneyim yaşama olanağı sağladı. Body Percussion atölyesi etkinliği başladığı andan itibaren bitene kadar katılımcılar tarafından enerjileri hep üst düzeyde tutarak ve tam bir takım olarak çıkarttıkları müzikler herkes tarafından çok beğenildi.

M3 Works olarak 8 Nisan 2015 Çarşamba günü Güral Sapanca’da 50 kişilik Turcas ekibi ile keyif dolu bir Body Percussion atölyesi gerçekleştirdik. Katılımcıların merakla beklediği etkinlikte ne olacağıyla ilgili katılımcıların kafasında soru işaretleri vardı. M3 Works Body Percussion eğitmeni sahneye çıkarak etkinlik başladı. Öncelikle nasıl bir etkinlik yapacaklarıyla ilgili birkaç küçük bilgi veren eğitmenimiz daha sonrasında katılımcıların kafalarındaki soru işaretlerini bir bir gidermeye başladı. Başlangıçta eğitmenimizin gösterdiği egzersizleri yapan katılımcılar artık Body Percussion atölyesi etkinliğine geçmeye hazırlardı. Hep birlikte tam bir uyum içinde çalışmanın başlıca temel etmen olduğu Body Percussion atölyesi etkinliği katımlar iş birliği içerisinde vücutlarını birer enstrüman olarak kullandılar. İlk denemelerde pekte başarılı olamayan katılımcılar takım olma yolunda ilerledikçe çıkarttıkları müziklerde kulağa hoş gelmeye başlıyordu. İlk etapta çekingen olan katılımcıların tavırları; ortamdaki yüksek enerji ile değişerek atölye içerisinde aktif ve oldukça başarılı bir rol almalarını sağladı. Vücutlarını enstrüman olarak kullanan katılımcılar çıkardıkları değişik ses ve ritimlerle eğlenceli dakikalar yaşadılar. En zorlu katılımcıyı bile neşelendiren en etkili aktivitelerimizden biri olan Body Percussion atölyesi ile takım ruhunun önemi vurgulandı. Sonlara yaklaşılırken artık tam bir takım olmuş olan Turcas ekibi doğru ses ve ritimleri ortaya çıkartmaya başlamışlardı. Final yapıldığında herkesin fazlasıyla eğlendiği Body Percussion atölyesi katılımcıların hafızalarından kazıyamayacakları bir anı olarak kalmasının yanı sıra bir olmayı, takım olmayı, hep birlikte zorlukların üstesinden gelmeyi  tekrardan hatırlamış oldular. Günün sonunda Turcas ekibinden gelen güzel geri dönüşler sayesinde ne kadar doğru bir etkinlik yaptığımızın da bir kez daha farkına varmış olduk.

Yer: Güral Sapanca Wellness Park
Tarih: 04/04/2015

Turcas Body Percussion Turcas Body Percussion Turcas Body Percussion Turcas Body Percussion Turcas Body Percussion Turcas Body Percussion Turcas Body Percussion Turcas Body Percussion Turcas Body Percussion Turcas Body Percussion Turcas Body Percussion Turcas Body Percussion