M3 Works ekibi olarak 12 Nisan 2019 Cuma günü Abant’ta bir otelde, Ricoh ekibi ile birlikte Bisiklet Fabrikası aktivitesini gerçekleştirdik. 150 kişiden oluşan Ricoh ekibi Bisiklet Fabrikası için oldukça heyecanlıydı.

Bisiklet Fabrikası’nda çocuklar için bisiklet yapacak olan katılımcılar aynı zaman da bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiriyordu. Yapılan bisikletler ihtiyaç sahibi çocukların olacaktı. 15 takımdan oluşan Ricoh ekibi bir an önce Bisiklet Fabrikası aktivitesine başlamak istiyordu. Masaların üzerinde yer alan 15 adet de monte olan bisikletleri birleştirecek olan katılımcımlar sunucumuzun Bisiklet Fabrikası hakkında kısa bir sunum yapmasının ardından aktiviteye başladı. Böylece hummalı bir çalışmanın içine giren Ricoh ekibi hız kesmeden çalışmaya devam ediyordu.

Takım çalışmasının yanı sıra bir sosyal sorumluluk projesi olan Bisiklet Fabrikası’nda katılımcılar birçok kavramı yeniden keşfediyordu. Takım içi iletişimi kuvvetlendiren ve koordinasyonu sağlayan aktivite de heyecan bir an olsun azalmadı. Takımların birbirleri ile kıyasıya rekabete girmesinin yanında yardımlaşmayı da ihmal etmemesi takdire şayandı. Birbirleri ile rakip olan takımlar aynı zaman da birbirlerine yardım etmeyi de unutmadı. Katılımcılar bisikletleri monte ederken moderatörümüz takımlara sorular soruyordu. Sorulara doğru cevap veren takımlar kendilerine yardımcı olacakları aparatları kazanıyorlardı. Her şeyin çocuklar için olduğunun farkında olan Ricoh ekibi bisikletleri en doğru ve düzgün biçimde birleştirmeye çalışıyordu. Böylece birbirlerini de yakından tanıma fırsatı bulan katılımcılardı. Bisikletlerin artık yavaştan tamamlanmasıyla birlikte Bisiklet Fabrikası’nın da sonuna geliniyordu.

Bisikletlerin yapımının tamamlanmasının ardından son kontrolleri de yapıldı. Kullanıma hazır hale gelen bisikletler çocukların binmesine hazır hale getirildi. Gün boyunca çalışan ve yorulan Ricoh ekibi hatıra fotoğrafı çektirip günü tamamladı.

Yer: Abant
Tarih: 12/04/2019

Ricoh Bisiklet Fabrikası Ricoh Bisiklet Fabrikası Ricoh Bisiklet Fabrikası Ricoh Bisiklet Fabrikası