M3 Works ekibi Mozaik Tablo etkinliğini bu defa Redbull için gerçekleştirdi. Bir doğa harikası olan ve her sene yüzlerce yerli-yabacı turiste ev sahipliği yapan Kapadokya’da gerçekleştirilen Mozaik Tablo etkinliği 20 Redbull çalışanın katılımı ile gerçekleştirildi. Sihirli eller takım çalışması ile bir araya gelmesi sonuncunda gerçek bir sanat değeri taşıyan Mozaik Tablo iş birliği ve sabrın mükemmel sonucu şeklinde karşımıza çıkıyor.

Coğrafi konumu sayesinde Romalı’lara ev sahipliği yapmış ülkemizde, Romalı’ların bizlere kazandırdığı en güzel şeylerden biri belki de mozaiktir. Birbiriden farlı parçaları düz bir zemin üzerinde bir araya getirerek oluşturan görsel yapıya mozaik denir. Mozaik ilk olarak Sümerler tarafında 5 bin yıl önce yapılmaya başlanmıştır.Ama bizlere Romalı’lardan geçmiştir.

Seramik metal, ahşap, cam gibi birçok farlı parçadan oluşabilir. Roma İmparatorluğu mozaik konusunda zengin eseler yaratmıştır. Evlerin avlularında kullanılmak için tasarladıkları mozaikten yapılmış süsler Roma İmparatorluğuna mozaik konusunda büyük bir ün kazandırmıştır.Ülkemizde pek çok yerde rastlayabileceğiniz mozaikleri M3 Works farkı ile sizlerin hayal dünyası eşliğinde Mozaik Tablo etkinliği olarak sizlere sunuluyor. Binlerce küçük mozaiğin hünerli eller sayesinde bir araya gelerek oluşturduğu Mozaik Tablo’ya bakmaya doyamayacaksınız.

Redbull katılımcıları için düzenlenen etkinlik M3 Works eğitmenlerinin verdiği startla ile başladı. Sürekli iletişim halinde olmayı gerektiren , sabır ve takım çalışmasına dayalı Mozaik Tablo etkinliğinde Redbull katılımcılarının mükemmel uyumu görülmeye değerdi. Binlerce minik mozaik taşını özenle uygun yerlere koymaya çalışan katılımcılar tam bir takım ruhu içinde Mozaik Tablo etkinliğinde yer aldı. Rebdull‘a özel olarak tasarlanarak hazırlanan Mozaik Tablo iş birliğini mükemmel bir sanat eserine dönüştüğü nokta oldu. Mozaik Tablo etkinliği boyunca sohbet ederken konsantrasyonları hiç bozmayan katılımcılar büyük bir heycan içerisinde ortaya çıkacak tabloyu tamamlamaya çalıyordu.

Yirmi katılımcının marifetleri elleri, sabrı ve takım ruhu ile ortaya özel tasarım bir Mozaik Tablo çıktı. Bolca fotoğraf çektirerek anılarına bir yenisini daha ekleyen Redbull ekibi ortaya çıkan Mozaik Tablo ile son derece motive olmuş görünüyordu.

Yer: Kapadokya
Tarih: 14/05/2015

RedBull Mozaik Tablo RedBull Mozaik Tablo RedBull Mozaik Tablo RedBull Mozaik Tablo RedBull Mozaik Tablo RedBull Mozaik Tablo RedBull Mozaik Tablo RedBull Mozaik Tablo

YouTube video