M3 Works olarak Kordsa Global çalışanları ile ikincisini gerçekleştirdiğimiz Mozaik Tablo atölyesi etkinliği katılımcılara renkli ve keyifli anlar yaşattı. Kordsa çalışanlarının Mozaik Tablo atölyesinde oluşturdukları 2. mozaik tablo, Kordsa Global iplik fabrikasının yemekhane bölümünü süsleyecek ve böylece Kordsa Global çalışanlarının oluşturdukları mozaik güzel bir anı olarak kalacak.

21 Ağustos 2015 Cuma günü 250 kişiyle Kocaeli Wellborn otelde Kordsa Global çalışanlarının motivasyonlarını arttırmak, ekip ruhunu güçlendirmek ve takım çalışmalarına uyum sağlamalarını kolaylaştırmak adına Mozaik Tablo atölyesi etkinliğimizin ikincisini gerçekleştirdik. Bütün günleri toplantılar, sunumlar ve fabrikanın rutin işleri ile geçen katılımcılarımızın düşmüş olan motivasyonlarını ve enerjilerinin katıldıkları bir etkinlikle geri kazanabileceklerini hiç   düşünememişlerdi. Aktivite alanına gelen katılımcılar ikramları yerken meraklı bakışlar arasında inceledikleri masalardaki renkli mozaik taşlarının, büyük tahtaların, fırçaların, kalemlerin ve tutkallar ile nasıl bir çalışma yapacakları hakkında hiçbir fikirleri yoktu. Meraklı bakışlar, M3 Works eğitmeninin konuşmaya başlaması ile son buldu. İlk olarak eğitmenimiz takım çalışmasının ve bütün olma düşüncesinin önemine dair bir konuşma yaptı , ardından etkinliğin sonunda parçalar halindeki mozaik tablosunun birleştirileceğini ve anı olarak fabrikaya asılacağını öğrenen çalışanlar etkinlik için fazlasıyla heyecanlanmıştı. Kordsa Global insan kaynaklarının oluşturduğu 10 kişilik ekipler malzemelerin bulunduğu masalar etrafında toplandı. Ekipler özellikle aynı departman da çalışmayan kişilerden oluşturuldu ki şirket içi kaynaşma daha rahat sağlansın. M3 Works ekibinin daha önceden hazırladığı şablon 10 parçaya ayrıldı her masa şablonun bir kısmını yapacak ve daha sonra birleştirilecekti. Etkinlik sırasında M3 Works asistanları katılımcıların yanlarında durarak onlara yardımcı olmaya çalışıyorlardı. Asistanların yardımları ve yönerge sayesinde işleri biraz daha rahatlayan katılımcılar mozaik tabloları oluşturmaya başladılar. Katılımcılar ikinci mozaiğin her bir parçasını birleştirmek için tam anlamıyla büyük bir mücadele veriyorlardı. Mozaik tablonun yapımının sonuna gelindiğinde sırada yapılan parçaları birleştirmek vardı. Mozaik tabloyu keyifli bir çalışma ile bitiren ekipler daha sonra yaptıkları bu güzel etkinliği güzel anılarla noktaladılar.

Yer: Wellborn Luxury Hotel / Kocaeli
Tarih: 21/08/2015

Kordsa 2 Mozaik Tablo Kordsa 2 Mozaik Tablo Kordsa 2 Mozaik Tablo Kordsa 2 Mozaik Tablo Kordsa 2 Mozaik Tablo Kordsa 2 Mozaik Tablo Kordsa 2 Mozaik Tablo Kordsa 2 Mozaik Tablo Kordsa 2 Mozaik Tablo Kordsa 2 Mozaik Tablo Kordsa 2 Mozaik Tablo Kordsa 2 Mozaik Tablo Kordsa 2 Mozaik Tablo Kordsa 2 Mozaik Tablo Kordsa 2 Mozaik Tablo Kordsa 2 Mozaik Tablo

YouTube video