M3 Works olarak Chiesi ekibi ile yapmış olduğumuz Define Avı aktivitesi yine harikalar yarattı. Etkinlik boyunca katılımcıların birlik olma ve koordineli hareket etme duygularını tekrardan hatırladığı gözlemlendi.

26 Ağustos 2015 Çarşamba günü Kapalıçarşı’da 19 kişilik Chiesi ekibi ile yapmış olduğumuz Define Avı aktivitesi renkli ve bir o kadar da eğlenceli görüntülere sahne oldu. Hem tarihsel hem de kültürel açıdan büyük bir zenginliğe sahip olan kapalı çarşı da katılımcılar tarihi koridorlarda hem gezdiler hem de aktiviteyi gerçekleştirdiler. M3 Works ekibinin katılımcılara ilk önce oyunu anlatmasıyla etkinlik başlamış oldu. Daha sonra 3 gruba ayrılan katılımcılar Define Avı etkinliğine yüksek bir enerji ile başlamışlardı. Noktaları tek tek QR kodlar ile bulmaya çalışan katılımcılar, her buldukları noktada onları zorlu görevler ve sorular bekliyordu. Bütün soruların ve görevlerin takım halinde yapılması ve cevaplanması tasarlanmış olup, bireysel olarak ya da bir kişi eksik bile olsa bir sonraki noktaya geçemeyeceklerini katılımcılar fark etmişti. Takım halinde çalışmanın önemini iyice pekiştiren Takımların başlarında duran M3 Works asistanları ise katılıcıları bir arada tutmak, onlara yardımcı olup katılımcıların işlerini biraz daha rahatlatmışlardı. Define Avı boyunca enerjisini hiç düşürmeyen ve tamamlanan her bir etap sonrasında takım içi birlik ve beraberliklerini arttıran ekipler böylelikle takım çalışması ruhunun önemini bir kez daha hissetti. Tarihi Kapalıçarşı’da  Define Avı etkinliği boyunca takımlar Türkiye’ye ait özel gıda, tekstil, süs eşyaları gibi gördükçe tarihimize ve kültürümüze ait olan hayranlıklarını dile getirdiler. Birlikte hareket ederek Define Avı’ndaki bütün görev ve soruları başarıyla tamamlamaya çalışan ekiplere Define Avı boyunca hem motivasyon takviyesi yapılırken hem de birlik olmanın önemi takım içinde görev dağılımının önemli vurgusu yapıldı. Define Avı’nda takımlar hem turist hem yarışmacı edasıyla yarıştılar. Define Avı’nda bir yandan bol bol fotoğraf çekip sohbet eden ekip diğer taraftan görevlerini tamamlamak adına var güçleri ile çalıştılar.

M3 Works olarak Chiesi ile Kapalıçarşı’da yaptığımız Define Avı etkinliği katılımcılar tarafından başarı ile bitirildi. Takım olmayı ve birlikte hareket etmeyi en iyi şekilde tekrardan farkına varan katılımcılar verilmesi gereken mesajı tam anlamıyla anlamışlardır.

Yer: Kapalıçarşı
Tarih: 26/08/2015

Chiesi Define Avı Chiesi Define Avı Chiesi Define Avı Chiesi Define Avı Chiesi Define Avı Chiesi Define Avı Chiesi Define Avı Chiesi Define Avı Chiesi Define Avı Chiesi Define Avı Chiesi Define Avı Chiesi Define Avı Chiesi Define Avı Chiesi Define Avı Chiesi Define Avı Chiesi Define Avı

YouTube video