SCAE sertifikalı ve SCAE Demleme Türkiye Şampiyonu baristamız eşliğinde bir kahve molası vermek istemez misiniz? Taze çekilmiş kahve çekirdeğinin kokusu eşliğinde hem kahvenin tarihi hakkında bilgi alıyor, demleme tekniklerini öğreniyor ve tadım yapıyoruz.

Şimdi toplantımıza ufak bir Kahve Molası !

Bazen sabah uyandığımızda, bazen günün yorgunluğunu atarken, bazen dost meclisinde, bazen cam kenarında manzarayı izlerken yeri, saati değişse de hiçbir zaman vazgeçemediğimiz kahvenin şimdi tarihini ve yapılırken yapılan yanlışlarını ustasından öğrenme zamanı. Mistik tarihi, öğütülürken ortaya çıkan kokusu, içilirken damakta bıraktığı muazzam tadı ile beraber kahve ile ilgili bütün detayları öğrenebileceğiniz Kahve Atölye’si etkinliği ile beraber verimli vakit geçirebilirsiniz.

İstediğiniz kişi sayısına göre organize ettiğimiz atölyemiz de katılımcılar hem eğitici hem de eğlenceli bir şekilde vakit geçirmektedirler. İsterseniz online isterseniz de fiziksel koşullarda gerçekleştirebileceğimiz atölyemiz de katılımcılar ekip motivasyonlarını üst noktaya çekilmektedir. Takım olarak bir aktivitenin içinde bulunmanın katacağı olumlu hava ile beraber katılımcılar kendi yaptıkları kahveleri arkadaşlarına ikram etmektedirler.

YouTube video

SCAE (Special CoffeeAssociation Europe) sertifikalı ve SCAE Demleme Türkiye Şampiyonu olan eğitmen baristamız tarafından etkinlik alanında karşılanan katılımcılar kendilerine hediye edilen kitleri incelemesiyle etkinliğe başlatılmaktadır.Eğitmenimizin tarafından kahvenin doğuşundan bugünkü geldiği noktaya kadar geçen süreç ile ilgili bilgilendirici ve kendine has eğlenceli sunumu ile birlikte katılımcılarla hoş vakit geçirmektedir. Son zamanlar da hayatımıza giren Third Wave demleme tekniğinin ön planda işlendiği atölyemizde Chemex, Aeropress, Syphon demleme teknikleri de püf noktaları anlatılıp eğitmenimiz tarafından tadım workshopu yapılmaktadır. Damak zevkinize uygun kahve aromasının hangisi olduğundan, evinizde ki kahve makinenin işlevine, filtre kağıtlarının öneminden, suyun sıcaklığına kadar birçok bilgiye ulaşacağınız etkinliğimizde sizler de  kahve gurmesi olabilirsiniz.

 

12.01.2022 tarihinde İstanbul içerisinde sektöründe öncü birilaç firması ile beraber fiziksel koşullar da Kahve Atölyemizi gerçekleştirdik. Atölyemize 110 kişinin katılım göstermesiyle beraber enfeskahve kokusunun eşliğinde güzel bir etkinlik geçirmiş olduk. Atölyenin sonunda yaptıkları kahveleri tadan katılımcıların mutluluğu ise yüzlerinden okunuyordu. Takım olarak birlikte vakit geçirmiş olan katılımcıların ise birbiriyle olan iletişimleri ise firma yetkilileri tarafından mutlulukla karşılandı. Bol bol notların alındığı atölyemiz de toplu fotoğrafa çekiminin ardından tamamlanmış oldu.