Eyvah! Toplantı yaptığınız salonda bir cinayet işlendi. 😬 Çok geç olmadan tüm ipuçlarını toplayıp şüphelileri sorgulamanız gerekiyor. 🔎Yani takımınızın Olay Yeri İnceleme ekibi olması vakti geldi! 🕵️‍🕵️‍️ Bunu bir tek siz çözebilirsiniz ya daaa çözebilir misiniz? 🧐🤨

SherlockHolmes olma sırası sende.

Okuduğunuz polisiye romanlarını, izlediğiniz gizem dolu cinayet filmlerinin hepsini hatırlama zamanı çünkü artık sahne sizin. Çalışma arkadaşlarınız ile beraber rutin toplantınızı yaparken yan salonda gerçekleşen cinayetin gizemini çözüp katili bulmak için size ihtiyacımız var. Takım olarak hareket etme, yardımlaşma, farklı bakış açıları

görme, planlı hareket etme, görev dağılımı yapma gibi çalışanlarınız motivasyonu artırmayı hedefleyen CSI- Olay Yeri İnceleme etkinliğimizde en önemli husus ise hızlı hareket etmektir. Katılımcıların hem birbirleriyle yarıştığı hem kendilerini bir hikayenin içinde hissettikleri hem de enerjinin ve eğlencenin bir an azalmadığı keyifli bir şekilde vakit geçirmektedirler.

Toplantı yaptığınız salona üniformalı polisler ve siren sesi

ile ani bir giriş yapan moderatörümüz yaşanılan ufak şokun atlatılmasının hemen ardından yaşanılan cinayet ile alakalı bilgi vererek sizlerden destek istemektedir. İlk olarak ekibinizi eşit sayıda takımlara bölerek olay yerine doğru yola çıkılmaktadır. Ortada bir ceset ve etrafında katil ile alakalı ipuçlarının bulunduğu gizemli bu alanda kolları sıvayıp işe koyulma vakti. Oluşturulan takımlar kendi içlerinde stratejilerini belirleyerek hem birbirleriyle konuşup ve daha önemlisi birbirlerini dinleyerek görev dağılımı yapmaktadır. Birçok polis departmanı için ekipleri oluşturan katılımcılar delilleri toplamaya başlamaktadır. Katil ile ilgili delilleri bulmak ise o kadar kolay değildir. Birbiri ile bağlantılı ipuçlarını bir araya getiren takımlar bütünipuçlarını bulduktan sonra kriminal laboratuvar sonuçlarını beklemeye başlamaktadır. Katili bulmak için diğer takımlarla da yarışan katılımcılar gelen sonuçları değerlendirip katili bularak robot resmini polis memurlarına teslim etmektedir. Katılımcılar hem ipuçlarını kovalarken hem de birbirleriyle iletişimleri eğlenceli görüntüler çıkararak cinayeti çözmekten ziyade ilk çözen olmayı hedeflediklerini ortaya koymaktadır. Katili ilk bulan ekip ise etkinlik sonunda ödüllendirilerek emeğinin karşılığını almaktadır.

YouTube video

İstediğiniz kişi sayısına veya istediğiniz ortamda organize edebileceğimiz etkinliğimizi 29 Aralık 2021 tarihinde ünlü bir ilaç firması ile gerçekleştirdik. 30 katılımcının 3 takıma bölündüğü etkinliğimiz başladığı andan itibaren enerjisi ve heyecanı hep üst seviyede geçti. Bütün katılımcıların içlerinde yatan dedektif ruhlarını ortaya çıkarmasıyla beraber her ipucunu dikkatli ve detaylı olarak inceleyerek fikir alışverişi yapmaları ortaya güzel bir iletişim örneği çıkardı. Durumdan memnun olan firma yöneticileri ise etkinlik esnasında ekiplerle beraber şakalaşmaları da tam olarakherkes için verimli bir etkinlik göstergesi oldu.