Cargill ile yapmış olduğumuz Ritim Atölyesi aktivitesinde oldukça eğlenceli anlar yaşandı. Ritim Atölyesi etkinliğinde katılımcılar takım olmanın ruhunu yeniden hatırlamış oldular.

Eylül 2019 tarihinde, İstanbul’da Cargill ekibine yapmış olduğumuz Ritmbox Ritim Motivasyon Atölyesi etkinliği eğlenceli bir şekilde başladı. Cargill ekibi hiçbir şeyden habersiz bir şekilde alana geldiklerinde ne olacağını bilmiyorlardı, etkinlik zamanı geldiğinde M3 Works asistanları tarafından önceden dağıtılan enstrümanlar katılımcılara büyük sürpriz oldu. Başta enstrümanlarını inceleyen katılımcılar eğitmenimizin gelmesiyle etkinliğe başlamış oldu. 3 gruba ayrılan katılımcılara asistanlar 3 çeşit enstrüman dağıttı, eğitmenimiz önce ritim enstrümanlarını katılımcılara tanıtıp neler yapacaklarını anlattı. Katılımcıların farklı ülkelerden gelmesi nedeni ile etkinlik İngilizce olarak gerçekleştirildi. Başlangıçta biraz egzersiz yaptıran eğitmenimiz daha sonra müzik aletlerine geçti. Enstrümanların nasıl çalınacağını gösteren eğitmenimiz daha sonra katılımcılardan çalmasını istedi, ilk denemeleri çokta başarılı olmayan katılımcılar birkaç tekrardan sonra doğru ritmi bularak ve tek bir ses çıkararak ilk aşamayı başarıyla tamamladılar. Zorlukların üstesinden takım olarak gelerek başarılı bir çalışma gösteren katılımcılar, kendilerine verilen ritim enstrümanlarını çalmaya başladıkça etkinlikten daha da çok zevk almaya ve daha çok kenetlenmeye başladılar. Belirli bir seviyeye geldikten sonra ortaya çıkan kompozisyonu çalışan katılımcılar içlerindeki müzisyen ruhlarını ortaya çıkardılar. Takım olmanın, birlikte zorlukların üstesinden geldiklerini tekrar hatırlayan katılımcılar Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliğini başarı ile bitirmişlerdi. İşlerinde profesyonel olan eğitmenimiz katılımcılara anlatmak istediklerini başarılı şekilde karşı tarafa iletmişti. Sonlara yaklaşılırken artık tek bir vücut gibi hareket eden Cargill ekibi bir orkestra gibi ritim aletlerini çalıyorlardı ve konser kaydı dediğimiz büyük kayıt alınıyordu. Son gösteri olan finalde ise eğitmenimizin büyük beğenisini toplayan katılımcılar enerjileri ile etkinliği daha da eğlenceli bir hale getirdiler.

M3 Works olarak Cargill ile gerçekleştirdiğimiz Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliğinde enerjisi hiç düşmeyen bir etkinlik oldu. Katılımcıların ilk başlarda zorlansalar da sonraları takım olmayı yeniden hatırlaması etkinliğin başarılı bir şekilde tamamlandığının göstergesiydi.

Yer: İstanbul

Tarih: 19 Eylül 2019