Atlas Copco ekibi ile birlikte oldukça eğlenceli bir Mekanik Company Rally aktivitesi gerçekleştirdik. 26 Haziran 2018 Salı günü, Abant’ta gerçekleşen aktivite de 100 kişilik bir katılımcı grubu vardı. Büyük Abant Otelinde gerçekleşen Mekanik Company Rally aktivitesinde birbirinden keyifli anlar yaşandı.

M3 Works asistanları son hazırlıklarını tamamlamasının ardından katılımcılar alana gelerek aktiviteye başlamış oldular. Katılımcıların tamamlanmasıyla birlikte Mekanik Company Rally aktivitesi başladı. Sunucumuz ilk olarak katılımcıları gruplara ayırdı. Her takım kendine bir takım adı belirledi ve kurallara uygun bir şekilde arabalarını yapmaya başladı. Kıyasıya bir rekabet içine giren takımlar hem arabayı ilk tamamlayan olmayı hem de en iyi tasarıma sahip olan aracı yapmak için yarışıyordu. Heyecanın bir an olsun azalmadığı Mekanik Company Rally aktivitesinde katılımcılar aynı zaman da birbirlerini de yakından tanıma fırsatı da yakaladı. Mekanik Company Rally aktivitesi takım çalışmasının en güzel örneklerinden biridir. Katılımcılar takım olmanın inceliklerinin ve zorluklarının farkına varırken birbirlerini de yakından tanıma fırsatı yakalar. Takım olmanın ve birlikte hareket etmenin en önemli kural olduğu Company Rally aktivitesinde heyecan bir an olsun azalmadan devam ediyordu. Mekanik Company Rally aktivitesi katılımcıların keyifli bir gün geçirmesini de sağlıyordu. Mekanik Company Rally’nin bir farkı demir iskeletten ve araç tekerlerinden oluşması, katılımcıların bu materyallerin üzerlerini tamamlayarak yarattıkları araçlar oldukça yaratıcıydı. Zaman ilerledikçe takımlar araçlarını tamamlama yolunda büyük adımlar atıyorlardı. Hangi takımın kazanacağı merak konusuydu. Tüm bunların yanı sıra yapılan araçlarla rally yarışı düzenleyecek olan katılımcılar araçların son kontrollerini yapmaya başladı. Tüm aşamaların tamamlanmasıyla birlikte arabalar da son halini aldı. Son halini alan araçlar yarışa hazırdı. Takım pilotlarının belirlenmesiyle birlikte yarış başladı. Kazanan takıma kupası takdim edildi. Bir sonraki aşamada da tasarım şampiyonu belirlendi. Kazanan takımlar kupalarını kaldırdı.

Oldukça keyifli ve unutulmaz bir gün geçiren katılımcılar birçok farklı kavramın da pratiğini yapmış oldu. Mesleğin öneminin olmadığını anlayan katılımcılar takım halinde neleri başarabildiklerini gördüler. İlk olarak takım olmanın ve koordineli hareket etmenin ne kadar önemli olduğunu fark eden katılımcılar bunun yanı sıra birbirlerini de yakından tanıma fırsatı yakaladı. Oldukça mutlu oldukları gözlemlenen katılımcılar mutlu bir şekilde aktivite alandan ayrılmaya başladı.

Yer: Büyük Abant Oteli
Tarih: 09/06/2018

YouTube video

Atlas Copco Company Rally Mekanik Atlas Copco Company Rally Mekanik Atlas Copco Company Rally Mekanik Atlas Copco Company Rally Mekanik