M3 Works olarak Arçelik ekibi ile gerçekleştirdiğimiz Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliği eğlence dolu geçti. Takım halinde başarılı bir performans sergileyen Arçelik ekibi etkinlikte hem eğlendiler hem de takım olmanın önemini bir kez daha hatırlamış oldular.

Eylül 2019 tarihinde Arçelik ekibi ile gerçekleştirdiğimiz Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliği keyifli bir şekilde başladı. Arçelik ekibi olacaklardan habersiz bir şekilde alana geldiklerinde kafalarında birçok soru işareti vardı. Ancak enstrümanları gören katılımcılar etkinlik hakkında ufakta olsa bilgi sahibi oldular. Başta enstrümanları inceleyen katılımcılar eğitmenimizin gelmesiyle etkinliğe başladılar.3 gruba ayrılan katılımcılar tef, darbuka ve marakas olarak 3 farklı müzik enstrümanı ile çalıştılar. Eğitmenimiz önce enstrümanları tanıtıp sonrasında etkinlik hakkında bilgiler vererek ilk aşamayı tamamladı. Başlangıçta katılımcılara biraz egzersiz yaptıran eğitmenimiz egzersizler tamamlanınca ritim aletlerine geçerek bir aşamayı daha geride bıraktı. Enstrümanların nasıl çalınacağını gösteren eğitmenimiz daha sonra katılımcılardan çalmasını istedi, ilk denemeleri çokta başarılı olmayan katılımcılar birkaç tekrardan sonra doğru ritmi bularak ve tek bir ses çıkararak ilk aşamayı başarıyla tamamladılar. Enstrümanlarla daha ileri bir seviyeye geçen katılımcılar zorluk seviyesini artırdılar, bu aşamalarında üstesinden takım olarak gelerek başarılı bir çalışma sergileyen katılımcılar, ritim enstrümanlarını çalmaya başladıkça etkinlikten daha da çok zevk almaya ve daha çok kenetlenmeye başladılar. Belirli bir seviyeye geldikten sonra ortaya çıkan kompozisyonu çalışan katılımcılar içlerindeki müzisyen ruhlarını ortaya çıkardılar. Eğitmenlerimizin bile hayran kaldığı katılımcılar beklentilerin üstünde bir performans sergileyerek eğitmenlerimizden büyük beğeni topladı. Takım olmanın, bir olmanın, birlikte zorlukların üstesinden ne kadar kolay bir şekilde geldiklerini tekrar tekrar hatırlayan katılımcılar Ritim Atölyesi etkinliğini başarı ile bitirmişlerdi. İşlerinde profesyonel olan eğitmenlerimiz katılımcılara vermek istedikleri onlara anlatmak istediklerini başarılı şekilde karşı tarafa iletmişlerdi. Müzik yapmak için takım olmanın önemini öğrenen katılımcılar doğru ve istenilen müzikleri ortaya çıkarmaya başladılar. Sonlara yaklaşılırken artık tek bir vücut gibi hareket eden Arçelik ekibi bir orkestra gibi ritim aletlerini çalıyorlardı. Finalde büyük kayıt dediğimiz konser kaydına geçildi. Tek seferde başarılı bir şekilde çalan katılımcılar başarılarını yüzlerindeki gülümsemeden bizlere anlattılar.

M3 Works olarak Arçelik ile gerçekleştirdiğimiz Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliğinde enerji hep en üst seviyedeydi. Katılımcıların ilk başlarda zorlanıp daha sonrasında doğru bir şekilde ilerlemeleri etkinliğin ne kadar doğru yapıldığının bir göstergesidir.

Yer: İstanbul

Tarih: 17 Eylül 2019