Tavuk Dünyası ekibi ile birlikte oldukça keyifli bir Define Avı etkinliği gerçekleştirdik. 13 Temmuz 2018 Cuma günü Büyükada’da gerçekleştirilen Define Avı’nda 15 kişilik bir katılımcı grubu vardı. Ne yapacaklarından habersiz olan katılımcı grup adanın tadını çıkarıyordu.

M3 Works asistanları sabahın erken saatlerinde Büyükada’ya gelip hazırlıklarını tamamlamıştı. İlk olarak takımlara ayrılan katılımcılar ardından Define Avı’na başladı. Define Avı’nda her takım kendilerine özel olarak hazırlanmış rotayı takip ediyordu. Gittikleri her noktada onları çeşitli görevler ve sorular bekliyordu. Her nokta da yer alan soruları ve görevleri yerlerine getiren katılımcılar bir sonraki noktaya doğru harekete geçiyordu. Define Avı’nda temel amaç parkuru ilk bitirmek değildi. Soruları tam yanıtlayan ve görevleri eksiksiz yerine getiren takım Define Avı’nın kazananı oluyordu. Böylece hangi takımın Define Avı’nın kazananı olduğu en son ana kadar bilinmiyordu. Bu nedenle Define Avı’nda heyecan bir an olsun azalmıyordu. Katılımcılar hem takım olmayı öğreniyor hem de Define Avı’nı gerçekleştirdikleri yeri keşfe çıkıyordu. Define Avı aktivitesi takım çalışmasının en güzel örneklerinden biridir. Takımlara ayrılan katılımcılar hem bulundukları yeri keşfeder hem de takım olmanın önemini fark eder. Takım olan ve koordineli hareket etmeyi sürekli hale getiren katılımcılar Define Avı’nda hem eğlenir hem öğrenir. Böylece aynı anda birçok farklı kavramı pratik olarak uygulayan takımlar için unutulmaz anlar yaşanır. Zaman ilerledikçe takımlar arası rekabet artıyordu. Kimin kazanan olduğu merak konusuydu. Takımlar artık yavaş yarışı tamamlamaya başlamıştı. Kazanan takımın açıklanması için öncelikle hakem kararları açıklanacaktı. Hakemin seçimi doğrultusunda kazanan takım açıklandı. Kazanan takıma kupası ve madalyası verildi.

Define Avı boyunca oldukça keyifli zaman geçiren Tavuk Dünyası ekibi aynı zaman da oldukça öğretici de bir gün geçirdi. Takım olmanın ve koordineli hareket etmenin önemini fark eden katılımcı grubu bunun yanı sıra Büyükada’yı da keşfetmiş oldu. Birbirinden unutulmaz anlara sahne olan noktalar da fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmeyen katılımcılardı. Hiç unutamayacakları bir Define Avı gerçekleştiren Tavuk Dünyası ekibi oldukça mutlu bir şekilde alandan ayrılmaya başladı.

Yer: Büyükada
Tarih: 13/07/2018

Tavuk Dünyası Define Avı Tavuk Dünyası Define Avı Tavuk Dünyası Define Avı Tavuk Dünyası Define Avı