Terrariumatölyesi

Yeni normalle birlikte kurumsal etkinlikler de son hızla devam ediyor. Sosyal mesafeli etkinlikler kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenlemiş olduğu etkinlikte terrarium atölyesi gerçekleştirdik.

Millet Bahçesi açılış töreninde gerçekleştirmiş olduğumuz etkinlikle beraber katılımcılar keyifli vakit geçirdiler. Tüm önlemlerin üst düzeyde olduğu etkinlikte sosyal mesafe kuralına da önem verildi. Eğitmenimizin yönlendirmeleri eşliğinde kullanıcılar kendi terrariumlarını hazırladılar.

terraiumatölyesi

Terrarium Nedir?

Seçtiğiniz bitkileri bir fanus içerisine koyup oluşturduğunuz minik bahçeye terrarium diyoruz. Terrarium ismi Latincedir ve toprak ile akvaryum kelimelerinin birleşiminden meydana gelmiştir. Akvaryumları toprakla dolduruyoruz ve kendimize güzel minik bahçeler yapıyoruz. Bu minik bahçelerin yapımında daha çok kaktüs,sukulent gibi bitkileri kullanmamız gerekmektedir. Lithops, Euphorbia Tirucalli, Haworthia Fasciata gibi çeşitleri bulunan sukulentleri tercih edebilirsiniz.Fanus,toprak,çakıl taşları,bitkiler ve çeşitli objelerle birbirinden farklı terrariumlar yapmanız mümkün.

YouTube video

Sizlerde terrarium atölyemiz ve diğer sosyal mesafeli etkinliklerimiz hakkında bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.