M3 Works olarak Siemens ekibi için düzenlediğimiz Kokteyl Atölyesi etkinliği eğlenceli dakikalara ev sahipliği yaptı. Siemens çalışanları Kokteyl Atölyesi ile keyifli anlar yaşadı. Katılımcılar birçok ödül almış barmenimizle birlikte farklı kokteyller hazırlayarak yeni tatlar keşfettiler.

M3 Works ekibi olarak 12 Eylül 2019 Perşembe günü, 60 kişilik Siemens ekibi ile İstanbul manzarasında boğazın ortasında bir teknede Kokteyl Atölyesi etkinliği gerçekleştirdik. Katılımcılar için hazırlanmış masalara geçen Siemens ekibi barmenimizin kısa bir bilgilendirme sonrası kokteyllerini yapmaya başladılar. Masada katılımcılarla birlikte kokteyller hazırlayan barmenimiz katılımcıların istekleri doğrultusunda değişik kokteyller yapılmasına yardımcı oldu. Atölye boyunca Siemens ekibinin birbiriyle olan iletişimi görülmeye değerdi. Kokteyl yapımı sırasında birbirlerine yardımcı olan katılımcılar ekip ruhunu geliştirirken iş birliği içerisinde hazırladıkları kokteylleri birlikte yudumlamanın keyfini çıkardılar. Ellerindeki malzemeleri yaratıcılıklarıyla birleştiren katılımcılar farklı tatlar yaratma konusunda oldukça başarılıydılar. Katılımcılar eğlencenin doruklarına çıkarken takım halinde çalışmanın verdiği mutluluk yüzlerinden okunuyordu. Ekip ruhunun gelişmesine katkı sağlayan etkinlik aynı zamanda katılımcıların motivasyonlarını arttırmada da önemli bir rol oynadı. Takım ruhuyla birlikte uyumlu çalışmayı ve iş birliğini de gerektiren kokteyl yapımı tat ve sunum olarak da katılımcıların yaratıcılıklarıyla daha da renklendi. İş birliği içerisinde takım olarak hazırlanan kokteyller Siemens çalışanlarının eğlence dolu anlar yaşamasına sebep oldu. Kurulan masalarda en başarılı kokteyli hazırlamak için yardımlaşarak çalışan katılımcılar eksik malzemeler konusunda da birbirlerine destek oldular. Ellerinde yeterli malzeme kalmayınca diğer takımlardan yardım alan katılımcılar uyumlu ve iş birliği içerisinde takım olarak sistemli çalışmanın nasıl olduğunu bizlere gösterdiler. Etkinlik sonunda eğitmenimiz takım olarak bir kokteyl hazırlayıp sunum yapmalarını istediğinde katılımcılar daha önce yaptıkları kokteylleri de göz önünde bulundurarak takım halinde kokteyllerini hazırladılar. Barmenimizin tadarak karar vermesinin ardından bu küçük yarışmanın birinci belli oldu.

Siemens ekibi için gerçekleştirdiğimiz etkinlik katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Enerjinin hep en üst seviyede olduğu Kokteyl Atölyesi etkinliğinde katılımcıların yüzündeki gülümseme yapılan etkinliğin doğru yerlere temas ettiğinin bizlere bir kez daha göstermiş olmuştur.

Yer: İstanbul

Tarih: 12 Eylül 2019