Mercer ekibi ile birlikte M3 Works olarak Makyajın Sırları Atölyesi‘ni gerçekleştirdik. 8 Mart 2016 Salı günü Maya Akar Center’da buluştuğumuz Mercer ekibi Makyajın Sırları Atölyesi için oldukça heyecanlıydı. 20 kişiden oluşan katılımcı grubu bir an önce Makyajın Sırları Atölyesi’ne başlamak istiyordu. Ne yapacakları hakkında hiçbir fikir sahibi olmayan katılımcılar fazlaca meraklıydı.

Makyaj eğitmenimizin alana gelmesiyle birlikte Makyajın Sırları Atölyesi başlamış oldu. İlk olarak makyaj ve tarihçesi hakkında kısa bir sunum hazırlayan eğitmenimiz Mercer ekibini sıkmadan teorik kısmı tamamladı. Katılımcıların da bir an önce geçmek istedikleri şey pratik kısımdı. Pratik kısıma geçen katılımcılar oldukça heyecanlıydı.

Yüz hatlarına en uygun makyajı öğrenmek için eğitmenimize her çeşit soruyu yönelten katılımcılar için oldukça eğlenceli bir aktivite devam ediyordu. Doğru makyajın nasıl yapılacağı hakkında küçük ipuçları öğrenen katılımcılar için oldukça öğretici bir aktivite devam ediyordu. Bireysel bir aktivite gibi gözüken Makyajın Sırları Atölyesi’nde işin aslı öyle değildi. Doğru makyajı bulabilmek adına birbirleri ile yardımlaşan ve birbirlerine fikir veren katılımcılar aktivite boyunca iletişimlerini hiç koparmadı. Sürekli iletişim halinde kalan katılımcıların iç iletişimleri oldukça kuvvetlendi. İç iletişimin yanı sıra birbirlerini daha da yakından tanıma fırsatı bulan katılımcılar böylece oldukça farklı bir aktiviteye devam ediyordu.

Küçük ipuçlarını öğrenen katılımcılar oldukça mutlu görünüyordu. Şimdi ise sırada makyözümüzün performansı vardı. Her katılımcıya çeşitli küçük dokunuşlarda bulunan eğitmenimiz kendi makyaj sırlarını da katılımcılarla paylaştı. Böylece oldukça interaktif bir aktivite gerçekleşiyordu. Katılımcıların bir çok farklı teknikler öğrendiği Makyajın Sırları Atölyesi‘nde heyecan bir an olsun azalmadı. Makyaj yapmanın inceliklerini öğrenmenin yanında katılımcılar birbirlerini de yakından tanıma fırsatı yakaladı. Bolca fikir alışverişinde bulunan katılımcılar unutulmaz anlar geçirdi. Bireysel bir aktivite olmasının yanında takımdaşlık ruhunu da öğreten Makyajın Sırları Atölyesi keyifli anlara sahne oldu.

Hiç unutamayacakları anılar yaşayan Mercer ekibi bol bol fotoğraf çektirdi. Çekilen fotoğrafları teker teker sosyal medya hesaplarında paylaşmaya başlayan katılımcılar bu anları somutlaştırdı. Böylece oldukça mutlu oldukları gözlemlenen katılımcılar alandan ayrıldı.

Yer: Maya Akar Center
Tarih: 08/03/2016

Mercer Makyajın Sırları Atölyesi Mercer Makyajın Sırları Atölyesi Mercer Makyajın Sırları Atölyesi Mercer Makyajın Sırları Atölyesi Mercer Makyajın Sırları Atölyesi Mercer Makyajın Sırları Atölyesi Mercer Makyajın Sırları Atölyesi Mercer Makyajın Sırları Atölyesi

YouTube video