İpana & Oral-B ekibi ile yaptığımız Videostar etkinliği katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Bir birinden keyifli konuların yer aldığı filmlerde katılımcıların hayal gücünün ortaya çıkardıkları beyaz perdeye aktarıldı.

30 Haziran 2015 Salı günü Polonezköy’de 40 kişilik İpana & Oral-B ekibi ile gerçekleştirdiğimiz Videostar etkinliği keyifli anlara sahne oldu. Videostar etkinliğinde mekânın iç ve dış olmak üzere hemen hemen her noktasında filmler çekildi. Katılımcılar ilk önce senaryolarını yazmaya başladılar. Film konusu olarak belirlenen iş birliği, takım çalışması gibi değerlerle ilgili bir senaryo yazmaya başladılar. 4 gruba ayrılan katılımcılar senaryoları 30 dakika gibi bir sürede tamamlanırken sıradaki işlem ise yazdıkları senaryolara göre kostümler ve aksesuarları belirlemekti.Kostüm seçimiyle birlikte bu kısmı da bitiren katılımcılar artık video çekimine geçmeye hazırlardı. Film çekme etkinliğinde katılımcılar senarist, kameraman, yönetmen ve oyuncu oluyorlar. Tam bir takım oyunu olan Videostar, ekibin her bir üyesi bir işin ucundan tutarak en iyi filmi çekmeye çalışmaktadır.İpana & Oral-B ekibi Polonezköy’de belirlenen noktalarda filmi çekmeye başlayıp, bütün yeteneklerini sergileyerek oyunculuklarını konuşturdular. M3 Works asistanları takımların başında durarak gerekli talimatları verip ekibin işlerini kolaylaştırmaktadır. M3 Works asistanları takımların başında durarak gerekli talimatları verip ekibin işlerini kolaylaştırmaktadır. Videostar çekimler başladığı andan itibaren ortaya çıkan komik anlar ve filmde geçen komik sahneler İpana & Oral-B ekibine keyifli anlar yaşatmaktadır. Videostar etkinliği filmleri yavaştan biterken senaryoda yazıldığından farklı yollara girerek doğaçlamalarında uygulandığı filmlerde oldukça başarılı olan ekip filmin bitmesini merakla beklemekteydi. İpana & Oral-B ekibi bir saatlik film çekimini bitirerek etkinliğin başladığı salona giderek M3 Works asistanlarıyla montaj kısmına başlandı. İpana & Oral-B ekibinin isteklerine göre montajlanan film çeşitli efektlerle süslenerek video montajı tamamlanmaktaydı. Montajı tamamlanan filmler gala gösterimi için hazır hale getirildi. Gala zamanı geldiğinde filmler tek tek yayınlandı. Filmleri izleyen İpana & Oral-B ekibi ortaya çıkan filmlerden memnun kalarak fazlasıyla eğlenmişlerdir. Filmler izlendikten sonra Oscar ödülleri sahiplerini bularak katılımcılar ödüllendirildi.

İpana & Oral-B ekibi ile gerçekleştirdiğimiz Videostar aktivitesi katılımcılara birbirinden keyifli anlar yaşattı. Takım ruhunu, bir olmanın ne demek olduğunu tekrardan hatırlayan katılımcılar etkinliği başarılı bir şekilde bitirmişlerdi.

Yer: Village Park Resort / Polonezköy
Tarih: 30/06/2015

İpana & Oral B Araştırma Merkezi Videostar İpana & Oral B Araştırma Merkezi Videostar İpana & Oral B Araştırma Merkezi Videostar İpana & Oral B Araştırma Merkezi Videostar İpana & Oral B Araştırma Merkezi Videostar İpana & Oral B Araştırma Merkezi Videostar İpana & Oral B Araştırma Merkezi Videostar İpana & Oral B Araştırma Merkezi Videostar İpana & Oral B Araştırma Merkezi Videostar İpana & Oral B Araştırma Merkezi Videostar İpana & Oral B Araştırma Merkezi Videostar İpana & Oral B Araştırma Merkezi Videostar İpana & Oral B Araştırma Merkezi Videostar İpana & Oral B Araştırma Merkezi Videostar İpana & Oral B Araştırma Merkezi Videostar İpana & Oral B Araştırma Merkezi Videostar

YouTube video