M3 Works olarak Halkbank ekibi ile gerçekleştirdiğimiz Seramik Atölyesi’nde çok renkli ve keyifli anlar yaşandı. Katılımcılar bu etkinlikte seramik temel şekillendirme teknikleri ile çamur ve yardımcı malzemeleri kullanarak, seramik heykel ve işlevsel obje tasarımı yapmaya çalıştılar.

Gerekli olan malzemelerin sağlandığı etkinlikte katılımcılara yalnızca ellerinden geleni yapmak kalıyordu. Sınırlı kaynak ve zaman kullanımı doğrultusunda katılımcılar birbirinden güzel seramikler tasarlayarak oldukça renkli görüntüler sergilediler. Bu yaşadıkları deneyimi ölümsüzleştirmek adına birbirinden eğlenceli çok sayıda fotoğraf çekilen katılımcıların mutlulukları fazlasıyla hissediliyordu. Takım çalışması gerektiren bu etkinlikte işlerin kötü gittiği anlarda takım olarak motivasyonlarını düşürmeden ellerinden geleni yapmaya gayret göstediler. Bu ekip çalışması süresince takım olmanın ve bu ruhu hissetmenin önemini vurgulayan katılımcılar, etkinliğin onlara faydalı olduğunu dile getirdiler. Sabır ve dikkat gerektiren bu etkinlikte katılımcılar bu konularda kendilerini geliştirme fırsatı buldular. Aynı zamanda sakin kalma yetilerini de geliştirmeye yönelik olan bu aktivite ile iş hayatında daha sakin kalarak doğru karar verme konusunda deneyim kazanma şansı buldular.

Etkinlik sonunda tarihi neredeyse insanlık tarihiyle bir olan seramik hakkında da bilgi sahibi oldular. Birbirinden farklı seramiklerin hazırlandığı aktiviteden katılımcılar mutlu bir şekilde ayrıldı.

Yer: Halkbank Genel Müdürlük
Tarih: 03/09/2019