FU Gayrimenkul çalışanlarına yaptığımız Bisiklet Fabrikası etkinliği, katılımcıları hem deşarj etti hem de duygusal anlara ev sahipliği yaptı. Bisiklet atölyesinde yapılan bisikletler yardıma muhtaç çocuklara hediye edilerek bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi.

M3 Works ekibi olarak FU Gayrimenkul çalışanları ile yaptığımız Bisiklet Fabrikası etkinliği başladığı andan itibaren keyifli ve bir o kadar da duygusal anlara sahne oldu. Bisiklet Fabrikası etkinliği bir takım çalışmasının yanı sıra aynı zamanda da bir sosyal sorumluluk projesidir. 100 kişinin katıldığı Bisiklet Fabrikası etkinliği katılımcılar için sürpriz olarak hazırlanan bir etkinlik olmuştur. Şile’de dönem toplantısı gerçekleştiren FU Gayrimenkul çalışanları toplantıları bittiğinde Bisiklet Fabrikası’nın yapılacağı alana gelen katılımcılar masaların üzerlerindeki de monte bisikletleri görünce ilk önce şaşıran katılımcılar daha sonra eğitmenimizin konuşmasıyla etkinliğin ne olduğunu ve neler yapılacağını öğrendiklerinde şaşkınlıklarını bir nebzede olsa gidermişlerdi. 10’ar kişilik gruplara ayrılarak masalarının başına geçtiler, de monte bisikletler ve gerekli ekipmanların bulunduğu masalarda katılımcılar artık etkinliğe hazırlardı. Bisiklet fabrikası aynı zamandan bir sosyal sorumluluk projesi olduğundan dolayı yapılacak bisikletler maddi durumu olmayan ama derslerinde başarılı öğrencilere verilecekti bunun bilinciyle katılımcılar de monte bisikletleri daha bir özenle ve keyif alarak yapmaya başladılar. Etkinlik sırasında M3 Works asistanları katılımcıların yanlarında durarak onlara yardımcı olmaya çalışıyorlardı. Asistanların yardımları ve yönerge kitapçıkları sayesinde işleri biraz daha rahatlayan katılımcılar bisikletlerin her bir parçasını birleştirmek için tam anlamıyla büyük bir mücadele veriyorlardı. Bisikletlerin yapımının sonuna gelindiğinde sırada yapılan bisikletleri süsleme kısmı vardı. Çeşitli süslerle bisikletleri süsleyen katılımcılar, bisikleti verecekleri çocuğun adını öğrenerek ona bir mektup yazmaya başladılar. Bütün gruplar bisikletlerini bitirip süslemelerini ve mektuplarını yazdıkları andan bilmedikleri bir şey vardı, bisikletleri hediye edecekleri çocuklar etkinliğin yapıldığı alanın arkasındaki odada oyun ablalarıyla birlikte oyun oynayıp bisikletlerini bekliyorlardı. Oyun ablaları çocuklara da birer mektup yazdırarak etkinliğin yapıldığı alana doğru götürmeye başladı. Katılımcılar tam etkinlik bitti derken çocukların alana girmesiyle bir kez daha şaşkına uğramışlardı. Her çocuk isminin yazılı olduğu bisikletin başına giderek bisikleti yapan katılımcılara yazdıkları mektubu verdi.

Yoğun duygusal anlar yaşanan Bisiklet Fabrikası etkinliğinde katılımcılar yaptıkları işten ve yaşadıkları duygulu anlardan dolayı çok keyif aldıklarını dile getirdiler. Biz de Bisiklet Fabrikası gibi bir sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirdiğimiz için gururla yolumuza devam ediyoruz.

Yer: Best Western Şile Gardens
Tarih: 14/03/2015

FU Gayrimenkul Bisiklet Fabrikası FU Gayrimenkul Bisiklet Fabrikası FU Gayrimenkul Bisiklet Fabrikası FU Gayrimenkul Bisiklet Fabrikası FU Gayrimenkul Bisiklet Fabrikası FU Gayrimenkul Bisiklet Fabrikası FU Gayrimenkul Bisiklet Fabrikası FU Gayrimenkul Bisiklet Fabrikası FU Gayrimenkul Bisiklet Fabrikası FU Gayrimenkul Bisiklet Fabrikası FU Gayrimenkul Bisiklet Fabrikası FU Gayrimenkul Bisiklet Fabrikası

YouTube video