muzikal borularMüzikal Borular, en temel formlu vurmalı müzik türüdür. Her biri farklı tek bir nota içeren rengarenk tüpler kullanarak, sevilen parçaları soluksuz ve harika çalmamızı sağlayan bu deneyimin, etkisi ve uygulaması heyecan verir.

Müzikal Borular, M3 Works’ün tescilli markasıdır. Orijinal M3 Works etkinliğidir.

Her biri farklı tek bir nota içeren rengarenk tüpler kullanarak, katılımcılar için kolay ve dinleyiciler için zor olan parçaları soluksuz ve harika çalmamızı sağlayan bu deneyimin, etkisi ve uygulaması heyecan verir. Bu deneyimde her bir müzik parçasının vazgeçilemez notalarını simgeleriz bizler de…

Çalacağımız parça reklam müziğiniz olabileceği gibi çok bilinen bir parçanın şirketiniz için yapılan uyarlaması da olabilir.Her birimizin piyanonun bir tuşu olduğu Müzikal Borular hata kabul etmez! Bu yüzden konsantrasyon ve ekip ruhunu tetikler. Bir kere yakaladınız mı çıkan ritmik müziğin tadına doyum olmaz

YouTube video

 

Katılımcı:8-5000
Zaman: 30-100 dakika
Kazanımlar: Buz Kırıcı, Eğlence ve Motivasyon, Yüksek Enerji, Paylaşılan Deneyim, Takım Çalışması

Referans İşler

Novartis

Novartis ekibi ile birlikte Müzikal Borular atölyesini gerçekleştirdik. Birbirinden keyifli anlara sahne olan aktivite de heyecan bir an olsun azalmadı. Hep birlikte hareket eden katılımcılar hem eğlenceli hem de öğretici dakikalar geçirdi.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.m3.com.tr/novartis-muzikal-borular-atolyesi-2/

Borusan Mannesmann

Egzersizlerini tamamlayan katılımcılar ardından Müzikal Borular aktivitesine geçti. Müzikal Borular aktivitesiyle birlikte katılımcılar takım olmayı yeniden keşfetti.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.m3.com.tr/borusan-mannesmann-muzikal-borular-atolyesi/

Beko

beko

M3 Works olarak Beko ekibi ile gerçekleştirdiğimiz Müzikal Borular atölyesinde çok renkli ve eğlenceli anlar yaşandı. Beko ekibi takım çalışması ile kısa bir sürede motive olup eğitmenlerimiz ile rengarenk Müzikal Borular’ı çalarak eğlendiler. Bir kez daha gurup çalışmasının önemini kavrayan Beko ekibi, renkli ve eğlenceli Müzikal Borular atölyesiyle M3 Works ile beraber unutulmaz bir atölyeye imzalarını atmış oldular.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.m3.com.tr/beko-muzikal-borular-atolyesi/

 

Müzikal borular takım aktivitelerinde oldukça eğlenceli ve etkili bir araç olarak kullanılabilir. İşbirliği, iletişim ve koordinasyon gibi becerileri geliştirmek için kullanılabilecek farklı oyunlar ve egzersizler mevcuttur. İşte müzikal boruların takım aktivitelerinde kullanılabilecek bazı örnekleri:

  1. Ritim Oluşturma: Müzikal borular farklı renklerde ve boyutlarda olabilir. Takım üyelerine her bir boruya bir renk ataması yapılır ve ardından belirli bir ritim oluşturulması istenir. Takım üyeleri, uygun renkteki boruları zamanında çalarak ritmi oluşturmalıdır.
  2. Boru İletişimi: Takım üyeleri arasında bir mesafe varken, müzikal borular yardımıyla birbirleriyle iletişim kurmaları sağlanabilir. Bir kişi, borunun bir ucuna konuşurken, diğer kişi diğer uçta dinler ve borular aracılığıyla iletişim kurar.
  3. Müzik Grubu Oluşturma: Takım üyeleri farklı müzik aletleri olarak müzik grubu oluşturabilirler. Müzikal borular, trompet, flüt, davul gibi farklı müzik aletleri gibi kullanılabilir ve birlikte müzik yapabilirler.
  4. Takım Çalışması: Takım üyeleri, bir görevi tamamlamak için işbirliği yaparken müzikal boruları da kullanabilirler. Örneğin, takım üyeleri, belirli bir düzenleme içinde boruları çalarken, bir engel parkuru veya zorlu bir etkinlik tamamlamak için birlikte çalışabilirler.
  5. Ekipman Yarışı: Takım üyeleri, belirli bir mesafede boruları kullanarak bir yarış yapabilirler. Bu aktivite, takım üyelerinin hızlı düşünme ve refleksleri test etmelerine yardımcı olabilir.

Bu örneklerin yanı sıra, müzikal borular takım çalışmasını güçlendirmek ve eğlenceli hale getirmek için pek çok farklı şekilde kullanılabilir. Takım üyelerinin yaratıcılıklarını kullanarak yeni oyunlar ve egzersizler oluşturmaları da mümkündür.

Etkinlik Türü
Ritim & Müzik
Süre
30dk. - 100dk.
Katılımcı Sayısı
11-100 (Orta Grup)
101-1.000 (Büyük Grup)
1.001-10.000 (Mega Grup)
Kazanımlar
Buz Kırıcı
Eğlence
Motivasyon
Paylaşım
Yüksek Enerji