Toplantı yaptığınız salonda bir cinayet işlendi… Birden fazla şüpheli ve bir yığın ipucu etrafa saçılmış durumda. Cinayeti çözmek için şirketiniz bir tek size güveniyor. Takımlarınızın Olay Yeri İnceleme ekibi olması zamanı geldi. Şimdi kolları sıvama ve katilin peşinden gitme zamanı! İpuçlarını birleştirecek, delilleri laboratuvar da inceleyecek ve katili kıskıvrak yakalamak için takımlarınızla elinizden geleni yapacaksınız. Yalnızca katili bilen takımlar ödüllendirilecek!

Katılımcı: 10-200
Zaman: 60-120 dk
Kazanımlar: Takım Çalışması, İletişim, Liderlik, Takip, Sıradışı Düşünme, Dinleme

 

YouTube video

Oyun öncesi brief ardından yemekler alınırken araya dağılan komiser ve ekibi (oyuncular) soruşturmaya başlayarak katılımcıların oyun hissini daha başlamadan alması sağlanır.

Salona dönüldüğünde, oyun başlangıcında her takım üyesine ajan kimlik kartları (isimler ve fotoğraflar önceden gelirse), takım stickerı, büyüteç, tablet, özel araştırma ekipmanları teslim edilir.

Takımlar kendilerine verilen alanlarda incelemeler yaparken gerektiğinde laboratuvara test için delilleri (ör saç teli, parmak izi…) hazırlayıp gönderebilirler. Sonuçlar derhal taraflarına iletilir.

Süre sonunda her takım katil adaylarını açıklar. Doğru bilen takımlar ödüllendirilir.

Referans İşler

Turkcell

M3 Works olarak Turkcell ekibi için gerçekleştirdiğimiz CSI yani Olay Yeri İnceleme etkinliği oldukça keyif dolu geçti. Katılımcıların ipuçlarını birleştirerek çözdüğü şifreler etkinlik sonun da katil kim olduğunu ortaya çıkardı.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.m3.com.tr/turkcell-csi-olay-yeri-inceleme/

Etkinlik Türü
Indoor
Süre
60dk. - 120dk.
Katılımcı Sayısı
2-10 (Küçük Grup)
11-100 (Orta Grup)
101-1.000 (Büyük Grup)
Kazanımlar
İletişim
Liderlik
Pratik Zeka
Takım çalışması