M3 Works olarak bir ağız sağlık şirketi çalışanları için Kahkaha Yogası aktivitesi gerçekleştirdik. Katılımcıların motivasyonunu arttırıcı bir etkinlik olan Kahkaha Yogası gülmenin ve doğru nefes alarak hayatımızı nasıl daha pozitif bir halde yaşayabileceğimizi bizlere anlattı.

14 Aralık 2019 Cumartesi günü, Abant’ta bir otelde 40 kişilik katılımcı ile gerçekleştirdiğimiz Kahkaha Yogası etkinliği katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Katılımcılar ile birlikte enteraktif bir şekilde ilerleyen etkinlikte katılımcıların normal günde başlarına gelen olumsuz olayları nasıl pozitif bir şekilde karşılamaları gerektiği düşen enerjilerinin nasıl yükseltileceği hakkında bilgiler vermekteydi. Eğitmenimiz eşliğin ilk önce doğru nefes almanın yollarını karşılıklı denemeler yöntemiyle öğrenen katılımcılar ufak egzersizlerle pekiştirerek günlük yaşamlarımda da uygulayabilecekleri ufak notları da aldılar. Egzersizler sonunda kahkahanın önemini anlatarak hayatımıza nasıl bir etkisi olduğunu anlatan eğitmenimiz y,ne katılımcıları da işin içine alarak enteraktif bir şekilde kahkaha atmaya çalıştılar. Etkinlik başladığında oldukça çekingen olan katılımcılar sonlara doğru içlerindeki çekingenliği atarak tam adapte bir şekilde etkinliği dâhil oldular. Sonlara gelindiğinde düşen enerjilerini hızlı bir şekilde üst seviyelere çıkaran katılımcılar etkinlikten yüzleri güler bir şekilde ayrıldılar.

Bir ağız sağlık şirketi ile gerçekleştirdiğimiz Kahkaha Yogası etkinliğinde katılımcılar başladığı andan itibaren eğlenceli görüntüler sergilediler. Gülmenin aslında hayatımızda ne kadar önemli bir yer aldığını fark eden katılımcılar gündelik yaşamlarında da uygulayacak birkaç basit bilgiyi de hafızalarına kazımış oldular.

Yer: Abant

Tarih: 14 Aralık 2019

YouTube video