Hem eğlenen hem de spor yapan bireyler giderek rahatlıyor ve sakinleşiyor. Yoganın rahatlatıcı etkisiyle birlikte eğlenen katılımcılar unutulmaz dakikalar yaşıyor.

Çocukların gün içinde ortalama olarak üçyüz defa sebepsiz kahkaha attığını biliyor muydunuz?    

Peki ya yetişkinler? En son ne zaman etrafınızda kahkahalar duydunuz veya siz en son ne zaman içten bir kahkaha attınız? Çocukken sebepsiz yere atılan kahkahalar, yetişkinlikte yerini koşullu mizah duygusuna bırakır. Ve bir süre sonra kahkaha atmak için fıkra, espri gibi nedenler arar insanlar. Ve eğer o neden olmazsa beden kahkaha atma eylemini gerçekleştirmez.

Oysa basit bir kahkaha ile hem vücudunuzda hem de beyninizde mucizeler gerçekleştirebilirsiniz. Araştırmalar gösteriyor ki, kahkaha atan insanlar karşılaştıkları problemler karşısında sakin kalmayı başararak en akıllı çözümlere ulaşıyorlar.

Kahkaha Yogası nedir?

Kahkaha yogası, nefes teknikleri ve koşulsuz kahkahanın birleşmesinden oluşan egzersizlerdir. Bu egzersizlerin çoğu diyafram ve karın kaslarını uyarmaya yönelik olarak tasarlanmıştır. Bu da otonom sinir sisteminin, insanı rahatlatan gevşeten ve sakinleştiren parasempatik sisteminin aktive olmasını sağlamaktadır.

Şirketlerde yapılan Kahkaha Yogasının faydaları nelerdir?

Stres yönetimi, mutlu sağlıklı ve enerjik çalışan bir ekip, yüksek performans, ekip çalışması, motivasyon ve çalışma şevki, üretkenliğin artması, iletişim becerileri, liderlik, yenilikçilik ve yaratıcılık gibi özellikler firma sahiplerinin çalışanlarından beklentileridir.

İş yerlerinde düzenli olarak kahkaha yogası seansları uygulayan firmalarda, hastalık ve işe gelmeme oranlarının düştüğü ve diğer tüm beklentilerde de artış olduğu gözlemlenmiştir. Görülüyor ki bu alanda artık bilimsel araştırmalar da yapılmakta ve bu araştırmalar kahkaha yogasının iş yeri problemlerinin çoğunu çözeceğine işaret etmektedir.

Referans İşler

Schneider Electric

M3 Works olarak Schnieder Electric ekibiyle muhteşem bir Kahkaha Yogası aktivitesi gerçekleştirdik. Gülmenin en güzel duygulardan biri olduğu dünyada, profesyonel kahkaha eğitmenimiz verdiği direktiflerle katılımcıların gülüp eğlenmesini sağladı.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.m3.com.tr/schnieder-electric-kahkaha-yogasi/

Vodafone

M3 Works olarak Vodafone ekibiyle muhteşem bir Kahkaha Yogası aktivitesi gerçekleştirdik. Gülmenin en güzel duygulardan biri olduğu dünyada, profesyonel kahkaha eğitmenimiz verdiği direktiflerle katılımcıların gülüp eğlenmesini sağladı.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.m3.com.tr/vodafone-kahkaha-yogasi/

Mondi

M3 Works olarak Mondi ekibiyle muhteşem bir Kahkaha Yogası aktivitesi gerçekleştirdik. Gülmenin en güzel duygulardan biri olduğu dünyada, profesyonel kahkaha eğitmenimiz verdiği direktiflerle katılımcıların gülüp eğlenmesini sağladı. Herkesin bol bol farklı şekillerde güldüğü Kahkaha Yogası aktivitesi mutlu bir şekilde sona erdi.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.m3.com.tr/mondi-kahkaha-yogasi/

Etkinlik Türü
Eğitim, Sağlıklı Yaşam Atölyeleri
Süre
10dk. - 30dk.
Katılımcı Sayısı
2-10 (Küçük Grup)
11-100 (Orta Grup)
101-1.000 (Büyük Grup)
1.001-10.000 (Mega Grup)
Kazanımlar
Motivasyon
Stres Yönetimi