B.Braun ekibi ile birlikte 8 Şubat 2017 Çarşambaa günü Videostar aktivitesini gerçekleştirdik. Genel Merkez’de gerçekleştirilen Videostar aktivitesi keyifli anlara sahne oldu. 25 kişilik bir katılımın olduğu Videostar aktivitesinde takımların her biri kısa filmler çekti.

İlk olarak takımlara ayrılan katılımcılar ardından kendileri için hazırlanmış olan masaya geçtiler. Masaların başında toplanan katılımcılar kitapçıklarını okudu. Kitapçıklarda Videostar aktivitesi boyunca yapılacak olan görevler sıralıydı.

İlk aşama olan senaryo yazma aşamasıyla birlikte Videostar aktivitesi hız kesmeden devam ediyordu. Senaryo yazmaya devam eden takımlar aynı zamanda diğer takımlarla da fikir alışverişinde bulunmayı ihmal etmedi. Senaryolarını yavaş yavaş tamamlamaya başlayan takımlar kostüm ve aksesuar alanına yöneldi. Binbir çeşit kostüm ve aksesuar arasından senaryolarına uygun olan kostümleri seçen katılımcılar oldukça fazla eğleniyordu. Çekim alanını da belirleyen katılımcılar kısa filmlerini çekmeye başladı. Farklı çekim açıları ve perspektifler kullanan katılımcılar oyunculukta bütün hünerlerini sergilediler. Çekimlerini tamamlayan takımlar da sıra montaj kısmına gelmişti. Kafalarında ki en uygun sahneleri birleştirerek filmlerini tamamlayan katılımcılar filmleri izlemeye hazırdı. Sırasıyla bütün takımların filmleri izlendi. Bu sırada jüride filmleri oylayarak ödül alan filmleri belirledi. Oscar ödül töreni ile heykelcikler sahiplerini buldu.

Takım çalışmasının ve birlikte hareket etmenin en önemli kural olduğu Videostar aktivitesinde heyecan bir kez olsun azalmadı. Koordineli hareket etmeleri gerektiğini ilk andan anlayan katılımcılar Videostar aktivitesinde birçok şeyi ilk kez deneyimledi.

Yer: Genel Merkez / İstanbul
Tarih: 08/02/2017

B.Braun Videostar B.Braun Videostar B.Braun Videostar B.Braun Videostar B.Braun Videostar B.Braun Videostar B.Braun Videostar B.Braun Videostar