M3 Works ekibi olarak Anadolu Grubu ile Odadan Kaçış aktivitesini gerçekleştirdik. 3 Mart 2016 Perşembe günü Radisson Ataşehir’de bir araya geldiğimiz Anadolu Grubu Odadan Kaçış aktivitesi için oldukça heyecanlıydı. 2 ayrı takımdan oluşan Anadolu Grubu bir an önce aktiviteye başlamak istiyordu. Aktivite hakkında hiçbir fikir sahibi olmayan katılımcılar oldukça meraklı gözlerle aktivitenin başlamasını bekliyordu.

Sunucumuzun alana gelmesiyle birlikte Odadan Kaçış aktivitesi başlamış oldu. İlk olarak briefi veren eğitmenimiz ardından takımların birbirini tanıması ve kaynaşması için küçük alıştırma oyunları oynamaları gerektiğini takımlara gösterdi.  Hep birlikte çalışmaya başlayan katılımcılar bir an önce ara sıcak oyunları tamamlayıp asıl aktiviteye geçmek istiyordu. Ara sıcakları tamamlayan takımlar odalara geçti.

Katılımcıların odalara kilitlenmesiyle birlikte Odadan Kaçış resmen başlamış oldu.  İlk olarak ne yapacaklarını hiçbir şekilde bilmeyen katılımcılar etrafı kurcalamaya başladı. Küçük dağınıklar yaratan Anadolu Grubu ekibi yavaş yavaş şifreler ve kutular bulmaya başlamıştı. Birlikte hareket etmeleri gerektiğini fark eden katılımcılar takım olma halini yeniden keşfetti. Takım halinde ve birlikte hareket ederek daha hızlı ve çabuk odadan çıkabileceklerini fark eden katılımcılar hızla aşamaları tamamlıyordu.

Takım çalışmasının en iyi örneklerinden biri olan Odadan Kaçış aktivitesi hem çeşitli zihinsel sorular içeren hem de takım halinde yapılması gereken görevlerden oluşuyordu. Odada bulunan kamera yardımıyla katılımcıların hareketleri izleniyordu. İpucu ihtiyacı duydukları anda asistanlarına çağrıda bulunan Anadolu Grubu ekibi hemen sonuca ulaşıyordu.

Takım halinde hareket ederek sonuca ulaşan Anadolu Grubu ekibinde ilk hangi grubun odadan çıkacağı merak konusuydu. Birbirleriyle kıyasıya bir rekabet içine giren katılımcılar bir an önce odadan çıkmak istiyordu. Hep birlikte hareket ederek sonuca ulaşan Anadolu Grubu böylece hem eğlendi hem öğrendi.

Takımlar odadan teker teker çıkmaya başladı. Odadan ilk olarak çıkmayı başaran takıma ödülü verildi. Hep birlikte kutlama yapan katılımcılar Odadan Kaçış aktivitesinin sonunda takım olma halini yeniden fark etmişti. Hiç unutamayacakları anlar yaşayan katılımcılar bol bol fotoğraf çektirdi. Oldukça mutlu oldukları gözlemlenen katılımcılar birkaç saatte hoş vakit geçirmiş oldu.

Yer: Radisson Blu / Ataşehir
Tarih: 03/03/2016

Anadolu Grubu Odadan Kaçış Anadolu Grubu Odadan Kaçış Anadolu Grubu Odadan Kaçış Anadolu Grubu Odadan Kaçış Anadolu Grubu Odadan Kaçış Anadolu Grubu Odadan Kaçış Anadolu Grubu Odadan Kaçış Anadolu Grubu Odadan Kaçış

YouTube video