3 Eylül 2015 Perşembe günü Anadolu Efes ekibi ile birlikte Red Room Escape aktivitesini düzenledik. 3 ayrı takımdan oluşan Anadolu Efes ekibinin ne yapacakları hakkında hiçbir fikri yoktu. Akış düzeni içinde toplantılarını gerçekleştiren çalışanlar sunucumuzun alana gelmesiyle birlikte oldukça şaşırdı.

İlk olarak Red Room Escape aktivitesi hakkında kısa bilgiler sunan eğitmenimiz ekibi eşit takımlara böldü. Kısa bir briefin ardından takımlar odalara kilitlendi. Odalara kilitlenen ekip üyeleri hemen odadaki ilk şifreyi aramaya başladı. Masanın üzerinde kısa bir mektup bulan takımlar nasıl bir yol izlemeleri gerektiğinin farkına vardı. Birlikte hareket etmeleri gerektiğini fark eden takımlar için en önemli kural takım olabilmekti. Takım olmayı başarabilen ekibin odadan ilk çıkan ekip olacağı kesindi. Birlikte hareket ederek sonuca ulaşacaklarını fark eden takımlar için ilk hedef uyumlu hareket etmekti. Sırasıyla buldukları şifreleri ve kilitleri açmaya çalışan ekibin aynı zamanda sadece bir saati vardı. Kısıtlı bir zaman aralığında bütün şifreleri ve kilitleri çözmeleri gereken takımlar koordineli olmak zorundaydı.

Zaman ilerledikçe heyecan da yükselmeye başladı. Odadan ilk hangi takımın çıkacağı merak konusuydu. Takım olmayı öğrenip odadan çıkmayı başaran ilk gruba çeşitli ödüller vardı. Odalar da bulunan küçük kameralarla izlenen kişiler çok zorlandıkları anlar da ipucu haklarını kullandılar. Takım olarak karar alıp uygulayan katılımcılar takım olmayı ve birlikte hareket etmeyi yeniden keşfetti. Koordineli hareket ederek sonuca ulaşan takıma kupası verildi. Aktivite esnasında ve sonrasında bol bol fotoğraf çekilen katılımcılar hiç unutamayacakları anılar yaşadı.

Yer: İstanbul
Tarih: 03/09/2015

Anadolu Efes Red Room Escape Anadolu Efes Red Room Escape Anadolu Efes Red Room Escape Anadolu Efes Red Room Escape Anadolu Efes Red Room Escape anadolu-efes-red-room-escape (6) Anadolu Efes Red Room Escape Anadolu Efes Red Room Escape

YouTube video