30 Mart 2016 Çarşamba günü Alexion ekibi ile birlikte Oyuncak Maket Fabrikası’nı gerçekleştirdik. 5 takımdan oluşan Alexion ekibi Oyuncak Maket Fabrikası için oldukça heyecanlıydı. Hep birlikte hareket ederek sonuca ulaşan katılımcılar hiç unutamayacakları anlar yaşadı. Bir an önce aktiviteye başlamak isteyen katılımcılar hazırlıkların tamamlanmasını bekliyordu. Hazırlıkların tamamlanmasıyla birlikte takımlara ayrılan katılımcılar hızla Oyuncak Maket Fabrikası’na geçti.

Sunucumuzun Oyuncak Maket Fabrikası’nı anlatması ile birlikte takımlar halinde hareket etmeleri gerektiğini anlayan katılımcılar takım içi iş birliğini en üst düzeye çıkarmalıydı. Birlikte hareket etmenin en önemli kurallardan biri olduğu Oyuncak Maket Fabrikası katılımcılara hiç yaşamadıkları anlar yaşattı. Masaların üzerinde bulunan malzemelerle maket oyuncakları yapan takımlar ikinci aşamaya geçti. İkinci aşama yapılan oyuncakların boyanmasıydı. İster sprey boyayla isterse akrilik boya yaptıkları oyuncakları boyayan katılımcılar oldukça eğlenceli vakit geçirdi.

Aynı zamanda bir Sosyal Sorumluluk projesi olan Oyuncak Maket Fabrikası’nda yapılan bütün oyuncaklar LÖSEV, Omurilik Felçlileri gibi STK’lara bağışlanıyor.  Bu sefer de LÖSEV’e bağışlanacak olan oyuncaklar katılımcıları heyecanlandırdı. Çünkü yapacakları oyuncakların bir çocuğa iletilecek olması harika bir duyguydu. Böylece ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan Alexion ekibi hız kesmeden çalışmalarına devam etti. Kesinlikle hızlı davranmayan ve oyuncağın sağlam olmasını sağlayan Alexion ekibi aynı zaman da Oyuncak Maket Fabrikası’yla takım olmayı ve iş bölümünü de yeniden keşfediyordu. Çünkü oyuncağın sağlam olması için aynı anda bütün takım çalışıp birlikte hareket etmeliydi. Böylece hem bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren hem de kendileri için takım olma halini ve takım içi iletişimin önemini kavrayan Alexion ekibi unutulmaz Bir Oyuncak Maket Fabrikası gerçekleştiriyordu.

Oyuncak Maket Fabrikası’nda birbirinden farklı oyuncaklar yapan takımlar aynı zamanda takım olmayı yeniden keşfetti. Takım olmanın önemini fark eden katılımcılar birbirinden keyifli dakikalar geçirdi. Hiç unutamayacakları anılar yaşayan katılımcılar hem eğlendi hem öğrendi. Böylelikle takım içi iletişimi de kuvvetlendiren katılımcılar birbirinden keyifli dakikalar geçirdi.

Bol bol fotoğraf çektiren katılımcılar bu anları somutlaştırdı. Katılımcılar sosyal medya hesapları üzerinden çekilen fotoğrafları paylaşmaya başladı.

Yer: Abant / Bolu
Tarih: 30/03/2016

Alexion Oyuncak Maket Fabrikası Alexion Oyuncak Maket Fabrikası Alexion Oyuncak Maket Fabrikası Alexion Oyuncak Maket Fabrikası Alexion Oyuncak Maket Fabrikası Alexion Oyuncak Maket Fabrikası Alexion Oyuncak Maket Fabrikası Alexion Oyuncak Maket Fabrikası Alexion Oyuncak Maket Fabrikası Alexion Oyuncak Maket Fabrikası Alexion Oyuncak Maket Fabrikası Alexion Oyuncak Maket Fabrikası Alexion Oyuncak Maket Fabrikası Alexion Oyuncak Maket Fabrikası Alexion Oyuncak Maket Fabrikası Alexion Oyuncak Maket Fabrikası

YouTube video