taki camCam atölyesi çalışmasıyla camın alev karşısında nasıl eridiğini ve şekillendiğini görebileceksiniz. Ustasına boyun eğen camın nasıl bir sanat eserine dönüştüğü yolculuğuna katılacak ve hatta kendi ellerinizle cama hayat verebileceksiniz. Herhangi bir temel bilgi gerektirmeyen atölyemizde teorik bilgileri öğrendikten hemen sonra bunu pratiğe dökebilecek, ellerinizde hayat bulan rengarenk cam boncuklarla dilerseniz kendinize dilerseniz sevdiklerinize takılar ya da minik süs eşyaları yapabileceksiniz.

Cam sanatının bilinen en eski kaynakları MÖ 2500’de Antik Mısır’da bulunmuş eşyalara dayanır. Türk kültüründe de Selçuklu ve Osmanlı’dan bu yana varlığını göstermekte olan geleneksel sanatlarımızdandır. Gelin takımınızla birlikte bu sanatın bir parçası olmak, kendinize ve sevdiklerinize harika eserler üretmek için Cam Atölyesi’ne katılın.

Kurulan portatif cam ocaklarımızın başında önce sanatçımızdan eğitim alıyor, ardından sırayla kendi eserlerimizi üretmeye girişiyoruz. Kurallarına dikkat edildiğinde oldukça güvenli olan Cam Atölyesi iç mekanlarda da rahatlıkla yapılabilir.

Etkinlik Türü
Atölyeler
Katılımcı Sayısı
2-10 (Küçük Grup)
11-100 (Orta Grup)
Kazanımlar
Yaratıcılık