origamiJapon kağıt katlama sanatı origami farklı yaş ve beceri gruplarına göre özel çalışılır ve katılımcılara yaptıkları çalışmalar hediye edilir. Dilerseniz kullanılan kağıtlar firma logonuzu, renklerinizi içerebilir.

YouTube video

Turna kuşu, Japon kültüründe önemli bir yere sahiptir. Aynı önem origami turna için de geçerlidir. 1.000 adet turna kuşu yapanın uzun ve iyi bir yaşam süreceğine inanılır. Turna kuşunun günümüzde popüler olmasının nedeni Sadako Sasaki isimli 11 yaşındaki bir kız çocuğudur. 2. Dünya Savaşı sırasında Hiroşima’ya atılan nükleer bomba nedeniyle Lösemi hastası olan bu küçük kız, iyileşme umuduyla turna kuşu yapmaya başlar. Ama 664. turnasını bitirdikten sonra hayata veda eder. Onun anısına bombanın atılışın her yıl dönümü 6 Ağustos’ta Japonya ve dünyadan çocuklar evrensel barış adına turna kuşu yapıp, dilek ağacına bırakırlar.

Gerçekleştirilecek atölyede katılımcılar eğitmenimizden origami yapımını öğrenirler ve çocuklar/büyükler için çok özel bir hobinin başlangıcı olur.

Katılımcı: 5-500
Zaman: 60-120 dakika
Kazanımlar: Eğlence, İletişim, Motivasyon, Yaratıcılık

Referans İşler

n11.com

M3 Works olarak n11.com ekibi için gerçekleştirdiğimiz Origami etkinliğinde renkli anlar yaşandı. Katılımcılar tarafından ilgi gören etkinlikte eğitmen eşliğinde kendi origami kuşlarını yaptılar.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.m3.com.tr/n11-com-origami-atolyesi/

Takeda

Takeda ekibi ile birlikte oldukça keyifli bir Origami Atölyesi gerçekleştirdik. Oldukça keyifli anlara sahne olan Origami Atölyesi’nde heyecan bir an olsun azalmadı. Hep birlikte oldukça eğlenceli vakit geçiren katılımcılar birbirinden keyifli origamiler yaptı. 6 kişilik bir ekip olan katılımcı grubu oldukça heyecanlıydı.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.m3.com.tr/takeda-origami-atolyesi/

Boat Show Fuarı

Boat Show’da oldukça keyifli bir Origami Atölyesi gerçekleştirdik. Origami Atölyesi çoğunlukla çocukların ilgisini çeken bir aktivite olsa da diğer katılımcılarında ilgisi yoğundu. Kağıt katlama sanatı olan origami de birbirinden farklı renklerdeki kağıtlarla birbirinden farklı hayvanlar, eşyalar üreten katılımcılar doyasıya eğlendi.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.m3.com.tr/boat-show-fuari-origami-atolyesi/

Etkinlik Türü
Atölyeler
Süre
60dk. - 120dk.
Katılımcı Sayısı
2-10 (Küçük Grup)
11-100 (Orta Grup)
101-1.000 (Büyük Grup)
Kazanımlar
Eğlence
İletişim
Motivasyon
Yaratıcılık