6 Ekim 2018 Cumartesi günü Vakıf Emeklilik ekibi ile birlikte ikinci defa çok eğlenceli bir Videostar aktivitesini gerçekleştirdik. 7 takımdan oluşan Videostar aktivitesi Garden Fiesta’da gerçekleştirildi.

Katılımcılar geldikten sonra sunucumuzun da alana gelip açılış konuşmasını yapması ile Videostar aktivitesi başladı. Öncelikle aktivite hakkında kısa bilgiler aktaran sunucumuz ardından Vakıf Emeklilik ekibi oldukça heyecanlı görünüyordu. Vakıf Emeklilik ekibi Videostar aktivitesine hazırdı.

Kendilerine iletilen konu başlıklarına göre senaryolarını yazmaya başlayan takımlar ilk aşamadaydı. Yaratıcıklarını kullanan takımlar kısıtlı süre içinde senaryo yazma aşamasını tamamladı. Yazdıkları senaryoya uygun olarak kostüm ve aksesuar seçen takımlar ikinci aşamaya geçti. Sırada yazılan senaryolara uygun olarak filmler çekmek vardı. İş bölümü ve koordineli hareket ederek daha hızlı çalışan Vakıf Emeklilik ekibi için oldukça eğlenceli bir aktivite devam etmekteydi. Bir yandan filmleri çeken diğer yandan eğlenen  Vakıf Emeklilik ekibi aynı zamanda takım olmayı yeniden keşfetti. Birlikte hareket edip koordineli olmanın faydalarını fark eden takımlar için Videostar aktivitesi oldukça eğlenceliydi. Çekimlerini tamamlayan takımlar aralarından bir kişi seçerek montaj aşamasına geçti. Son aşama olan montaj kısmıydı. Senaryolarına uygun olarak çekilen filmlere doğaçlama sahneler de ekleyen takımlar montaj aşamasında filmleri çeşitli efektler ve müzikler ekledi.

Filmler tamamlanmıştı. Sıra galada bütün filmleri izlemekteydi. İzlenen filmlerin ardından jürinin oylamasıyla birlikte ödüller dağıtıldı. Hiç unutamayacakları anılar yaşayan Vakıf Emeklilik ekibi oldukça mutlu görünüyordu.

Enerjinin hep üst seviyede olduğu Videostar etkinliğinde takımlar içlerinde yaşattıkları sanatçı ruhlarını dışa vurarak bütün hünerlerini sergilediler. Ortaya renkli görüntüler çıkaran takımlar yardımlaşmanın ve koordineli çalışmanın önemini bir kez daha hatırlamış oldular.

Yer: Garden Fiesta / Sarıyer
Tarih: 06/10/2018