M3 Works olarak Turkcell ekibi ile yaptığımız Graffiti Atölyesi rengârenk görüntülere sahne oldu. 4 parçaya bölünün graffiti panomuz 4 gruba verildi. Her grup büyük resmin bir parçasını boyayarak büyük remi oluşturdular. Katılımcıların keyif aldığı bu etkinlikte amacımız firmanızı tamamlayan sizlersiniz, takım ruhunun önemi ve birlikte hareket etmek gerektiği gibi mesajlar vermekti. Panonun üstüne tasarlanmış incecik şekiller ve çizgiler yardımıyla katılımcılar graffiti daha hızlı ve düzgün bir şekilde sürdürdüler. Bu durumdan keyif alan katılımcılar eğitmenimiz eşliğinde grafitlerini tamamlarken takım ruhunun ve takım olmanın önemini hatırlayarak ortaya koydular. Panonun 4 parçasının tamamlanıp birleştirildikten sonra ortaya çıkan büyük resim herkesi çok mutlu ederken katılımcılar başarıyla bitirmenin gururunu yaşadılar.

5 Eylül 2014 Cuma günü Turkcell ile yaptığımız Graffiti Atölyesi etkinliği 40 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Etkinliğe katılan katılımcılar, etkinlik başlamadan önce ne olacağını bilmeden bekliyorlarken etkinlik alanına gelen graffiti panosu katılımcıları çok şaşırtmıştı. Eğitmenimizden graffiti hakkında kısa bir bilgi alan katılımcılarımız daha sonrasında graffiti için panoya doğru yöneldiler. Panoya ne çizileceği daha önceden belirlenmiş olan etkinlikte, panonun üstüne önceden çizilecek şekli ince bir şekilde çizip katılımcılara yardımcı olmuşlardı. 2m x 8m olan panoyu 4 parçaya bölüp 10’ ar kişilik gruplara ayırarak her gruba 1 pano verdik, o panonun üzerine yapılması geren şekli yapan katılımcılar ellerine farklı spreyler alarak Graffiti Atölyesi’ ne başlamış oldular. Graffiti yapmaya başladıkça daha çok keyif alan katılımcılar ilerleyen zamanlarda gruptaki arkadaşlarından yardım almadan bitiremeyeceklerini anladılar. Bu sebepten graffiti yaparken katılımcıların takım ruhunun, ekip içindeki uyumu sağlamanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlıyorlardı. Eğitmenimiz eşliğinde devam eden Graffiti Atölyesi etkinliği katılımcılarımızın gruplarına verilen panoyu bitirmesiyle bir sonraki aşamaya geçildi. Bitirilmiş panoları bir birine monta ettikten sonra herkes gururlanırken aslında ortaya büyük resmi çıkarmışlardı. Yaptığımız Graffiti Atölyesi etkinliğindeki graffiti Turkcell’ in ofis duvarına asılacağını söyleyince katılımcıların sevinci bir kat daha artmıştı.

Güzel bir Graffiti Atölyesi etkinliği geçiren Turkcell ekibi hayatları boyunca unutamayacakları bir gün geçirmiş oldular. Hem elenip, keyif aldılar, hem de takım ruhunun önemini ve ekip olmanın değerini bir kez daha hatırlamış oldular.

Yer: Güral Sapanca Wellness Park
Tarih: 06/09/2014

Turkcell Graffiti Atölyesi Turkcell Graffiti Atölyesi Turkcell Graffiti Atölyesi Turkcell Graffiti Atölyesi Turkcell Graffiti Atölyesi Turkcell Graffiti Atölyesi Turkcell Graffiti Atölyesi Turkcell Graffiti Atölyesi

YouTube video