M3 Works olarak Shell ile yaptığımız Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliğinde renkli anlar yaşandı. Eğlenceli geçen aktivitede Shell ekibi aynı zamanda takım ruhunu yeniden hatırlamış oldular. Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliğin başından sonuna kadar katılımcılar tarafından enerjisini hep en üst seviyede tutmuştur.

28 Haziran 2018 Perşembe günü, Şile Garden Otel’de 50 kişilik Shell çalışanları ile Ritmbox Ritim Atölyesi aktivitesi keyif dolu bir şekilde başladı. O gün Shell ekibi için güzel ve eğlenceli bir gün başlıyordu. Shell ekibi hiçbir şeyden habersiz etkinliğin olduğu alanına geldiler, burada ne yapacakları hakkında çok fazla fikir yürüten katılımcılar alanda oturacakları yerlerdeki müzik enstrümanlarını gördüler. İlk önce enstrümanlarını inceleyen katılımcılar daha sonrasında ise eğitmenimizin gelmesiyle etkinliğe başlanmış oldu. 3 gruba ayrılan katılımcılar 1. Grupta tef, 2. Grupta darbuka ve 3. Grupta marakas olmak üzere toplam üç çeşit müzik enstrüman aletleri dağıtıldı, eğitmenimiz önce ritim enstrümanlarını katılımcılara tanıtıp neler yapacaklarını anlattı. Başlangıçta biraz egzersiz yaptıran eğitmenimiz daha sonra müzik aletlerine geçti. Enstrümanların nasıl çalınacağını gösteren eğitmenimiz daha sonra katılımcılardan çalmasını istedi, ilk denemeleri çokta başarılı bir performans sergileyemeyen katılımcılar birkaç tekrardan sonra doğru ritmi bulup tek bir ses çıkararak ilk aşamayı başarıyla tamamladılar. Üzerlerindeki o çekingen havadan kurtulan katılımcılar artık tam olarak kendilerini etkinliğe verebiliyorlardı. Takım olmanın, birlikte hareket etmenin ve motivasyonu hep yüksek tutmanın formülünü keşfeden Shell ekibi artık Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliğini daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştiriyorlardı. Enstrümanlarla daha ileri bir seviyeye geçen katılımcılar biraz daha zorlu aşamaya geçtiler, bu aşamalarında üstesinden takım olarak gelerek başarılı bir çalışma sergileyen katılımcılar, ritim enstrümanlarını çalmaya başladıkça etkinlikten daha da çok zevk almaya ve daha çok kenetlenmeye başladılar. Belirli bir seviyeye geldikten sonra ortaya çıkan bir ritim kompozisyonu çalışan katılımcılar içlerindeki müzisyen ruhlarını ortaya çıkardılar. Katılımcılar beklentilerin üstünde bir performans sergileyerek eğitmenlerimizden büyük beğeni topladı.

M3 Works olarak Shell ekibine yapmış olduğumuz Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliği katılımcıları eğlendirdiği kadar takım olmanın, birlikte hareket etmenin, ritimin insan üstündeki etkisinin önemini tekrardan hatırlattı.

Yer: Şile Garden Otel
Tarih: 28/06/2018

YouTube video

Shell Ritmbox Ritim Atölyesi Shell Ritmbox Ritim Atölyesi Shell Ritmbox Ritim Atölyesi Shell Ritmbox Ritim Atölyesi