23 Aralık 2016 Cuma günü Shell ekibi ile birlikte M3 Works ekibi olarak Define Avı aktivitesini gerçekleştirdik.25 kişilik bir katılımın olduğu Define Avı aktivitesinde Shell ekibi birbirinden keyifli dakikalar geçirdi. İzmir Alaçatı’da bir araya geldiğimiz katılımcılar Defina Avı için oldukça heyecanlıydı. Hem Alaçatı’yı dolaşacak olan hem de takım çalışması gerçekleştirecek olan Shell ekibi bir an önce Define Avı aktivitesine başlamak istiyordu. 2 gruba ayrılan katılımcılar hızla Define Avı aktivitesine başladı.

Gün boyunca çarşıyı dolaşacak olan Shell ekibi bunun yanı sıra gittikleri her noktada onları bekleyen soruları cevaplamak ve görevleri yerine getirmek zorundaydı. Böylece hem turistik bir gezi gerçekleştirecek olan katılımcılar hem de takım olmayı yeniden keşfetti.

Her gittikleri noktalar da onları bekleyen soru ve görevlerle takım içi iletişimin öneminin farkına varan Shell ekibi birbirinden keyifli dakikalar geçiriyordu. İzmir Alaçatı’nın muhteşem yapısının arasında müthiş bir aktivite gerçekleştiren Shell ekibi Define Avı’ndan fazlaca keyif aldı.

Takım çalışmasının ve takım içi iletişimin üst düzeyde olduğu Define Avı aktivitesinde katılımcılar iş yaşamında adını sıkça duydukları kavramları yeniden keşfetti. Takım halinde karar almanın, koordineli hareket etmenin ve takım içi iletişimin öneminin bir kez daha farkına vardılar. Diğer takımlarla rekabet ederken bile yardımlaşmayı ihmal etmeyen Shell ekibi bütün olmanın ne demek olduğunu yeniden fark etti.

Define Avı’nda hızın hiçbir önemi yoktu. Etabı ilk bitirenin daima kazanmadığı Define Avı’nda asıl amaç gidilen her noktada bulunan soruları doğru cevaplamak ve verilen görevleri eksiksiz yerine getirmekti. Böylece farklı bir biçimde yarıştıklarını fark eden katılımcılar koşmayı bıraktı.

Yavaş yavaş final noktasına gelen katılımcılarda heyecan doruk noktaya ulaşmıştı. Kazanan takımın hangisi olduğu merak konusuydu. Birlikte hareket ederek sonuca ulaşan ve en çok doğru yanıtı veren takım kazanan takım oldu. Madalyasını ve sürpriz hediyeleri de kazanan takımdı. Tüm ekibin doyasıya eğlendiği Define Avı’nda aslında kazanan tüm takımlardı. Takım olmanın ve koordineli hareket etmenin önemini iyice pekiştiren katılımcılar unutulmaz dakikalar geçirdi.

Yer: Alaçatı / İzmir
Tarih: 23/12/2016

Shell Define Avı Shell Define Avı Shell Define Avı Shell Define Avı Shell Define Avı Shell Define Avı Shell Define Avı Shell Define Avı Shell Define Avı Shell Define Avı Shell Define Avı Shell Define Avı Shell Define Avı Shell Define Avı Shell Define Avı