M3 Works olarak Para Durumu ekibi ile yaptığımız Graffiti Atölyesi etkinliği rengârenk görüntülere sahne oldu. 6 metre uzunluğunda graffiti panomuz festival alanında en çok ilgiyi gören aktivite oldu.

06 Haziran 2015 Cumartesi günü Para Durumu’nun organize ettiği festivalde outdoor olarak ve serbest çalışma ile gerçekleştirdiğimiz Graffiti Atölyesi etkinliği katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Festivale katılan katılımcılar daha önceden hazırlanmış olan kalıpları kullanarak ya da serbest çalışarak graffiti yaptılar. Gelen katılımcılara eğitmenimiz kısaca grafiti nedir, nasıl yapılır gibi konuları anlattıktan sonra interaktif olarak Graffiti Atölyesini gerçekleştirdiler. 100 kişinin katıldığı atölyede birbirinden renkli ve eğlenceli anlar yaşandı ve ortaya harika bir Graffiti çıktı. Graffiti Atölyesini gerçekleştirirken katılımcıları korumak ve sağlık açısından grafiti yapmak isteyenlere önce tek kullanımlık önlükleri giydiler daha sonra eldivenlerini ve gazdan etkilenmeyen maskelerini taktılar en son olarak spreylerine seçerek eğitmenimizin eşliğinde doğru bir şekilde graffiti nasıl yapılır öğrendiler. 6 x 2 uzunluğunda olan grafiti panosu katılımcılar tarafından tamamen dolduruldu. Bir tek boş yerin kalmadığı tabloda küçük yaştaki çocuklardan, büyük yaşta kişilere kadar herkesin emeği vardı. Katılımcılar grafiti yaparken içlerindeki bilinçaltındakileri rengârenk boyalarla, spreylerle panoya yansıttılar. Grafikerlerin sihirli değneği olarak görülen grafiti spreyleri bu sefer ustaların gözetiminde acemilerdeydi. İlk başlarda fazla başarılı olamayan katılımcılar graffikerlerin yardımlarıyla zorda olsa üstesinden gelmişlerdi. Graffiti eğitmenleri hem katılımcılara yardım etmek hem de onların işlerini kolaylaştırmak için bir an olsun panonun yanından ayrılmadılar. Graffiti yaptıkça daha çok zevk alan katılımcılar, eğlencenin tadını çıkarıyorlardı. Açık alanda yapmamızın da verdiği şansla yapılan spreyler hemen kuruyor ve artık usta olmuş graffikerlerimiz yeni şekillere, yazılara geçebiliyordu.

M3 Works olarak gerçekleştirdiğimiz Graffiti Atölyesi etkinliği festivalde en çok ilgiyi gören aktivitelerden oldu, büyük küçük herkesin katıldığı Graffiti Atölyesinde katılımcılar içlerinden gelen duyguları renkli spreylerle panoya çizdiler. Ortaya güzel sonuçlar çıkaran katılımcılar Graffiti Atölyesi etkinliğinden memnun kalmış gibilerdi.

Yer: Kaya Ramada Otel
Tarih: 06/06/2015

Para Durumu Graffiti Atölyesi Para Durumu Graffiti Atölyesi Para Durumu Graffiti Atölyesi Para Durumu Graffiti Atölyesi para-durumu-graffiti-atolyesi (5) Para Durumu Graffiti Atölyesi Para Durumu Graffiti Atölyesi Para Durumu Graffiti Atölyesi Para Durumu Graffiti Atölyesi Para Durumu Graffiti Atölyesi Para Durumu Graffiti Atölyesi Para Durumu Graffiti Atölyesi Para Durumu Graffiti Atölyesi Para Durumu Graffiti Atölyesi Para Durumu Graffiti Atölyesi Para Durumu Graffiti Atölyesi