M3 Works olarak Mercedes ekibiyle gerçekleştirdiğimiz Basit Makineler aktivitesinde çok keyifli anlar yaşandı. Ellerindeki materyalleri kullanarak tüm ekipler tek bir makine oluşturup çalıştırdılar.

10 Ekim 2018 Çarşamba günü 28 kişilik Mercedes ekibi ile Antalya Su Sesi Otelde gerçekleştirdiğimiz Basit Makineler etkinliği başladığı andan itibaren enerji seviyesi hep en üst noktadaydı. Katılımcıların toplantı sonrası molaya çıkması ile birlikte M3 Works ekibi etkinliğin yapılacağı alanı hazırlamaya başladı. Molası biten Mercedes ekibi tekrar alana geldiklerinde olayın içeriğini anlamamakla birlikte ne yapacakları konusunda da soru işaretleriyle dolu olduklarını gördük. Sahneye çıkan M3 Works moderatörü ilk önce neler yapacaklarıyla ilgili kısa bilgiler vererek etkinliği başlattı. Katılımcıların yabancı ülkelerden gelmesi sebebi ile tüm M3 Works ekibi İngilizce konuşabilen ekipten kuruldu. Her takımın kendi alanında birbirinden alakasız çeşitli malzemelerin olması takımların kafasını oldukça karıştırmıştı. Ancak katılımcılar kendilerini bir takım olarak görmeye başladıktan sonra aktivitenin seyri de değişmeye başladı. Takımlar kendi içlerinde ve diğer takımlarla uyumunu yakaladıktan sonra ilk önce kendi takım makinesini yapmaya çalıştılar, zaman ilerledikçe ortaya değişik ve yaratıcı fikirler ortaya çıkıyordu. Her takım kendi makinesini tamamen kendi hayal güçlerine ve yaratıcılıklarına göre tasarlayıp birleştirdikten sonra test edilmek üzere M3 Works ekibinden destek aldılar. Her takım kendi makinesi bitirmesiyle birlikte moderatör eşliğinde tüm takımlar makinelerini birleştirerek ortaya büyük bir makine çıkarmış oldular. Aslında takımlar sadece kendi takımlarını değil diğer takımlarla da bir arada çalışmayı keşfetmişlerdi. Bu ince noktayı çözen Mercedes ekibi etkinlik sonunda M3 Works ekibinden büyük beğeni toplamış oldu.

Final noktasında geldiğimizde çalışanların makineye start vermesi ile Mercedes Basit Makineler aktivitesi tamamlanmış oldu. Aktivite sırasında hem çok eğlenip hem de farklı bir deneyime sahip olan Mercedes ekibi takım çalışmasının önemini bir kez daha anlamış oldu.

Yer: Su Sesi Otel / Antalya
Tarih: 10/10/2018

YouTube video