İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) üyesi kadın esnaflar, tencere ve tahta kaşıklarla ritm tutarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, İSTESOB, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın esnafları Bakırköy’deki merkez binasında bir araya getirdi. Kadın esnaflar, tencere ve tahta kaşıkla ritm tutarak perküsyon grubu M3 Works’a eşlik etti.
istesob2

Açıklamada görüşlerine yer verilen İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, İstanbul’da 27 bin kadın üyeleri bulunduğunu belirterek, kadınların hayatın her alanında aktif olarak yer almasının önemine dikkati çekti.

Yılmaz, İSTESOB bünyesindeki kadın esnafla daha da güçlendiklerini ifade etti. Kadınların iş hayatına atılımını destekleyici uygulamaların 2008 yılından beri arttığını belirten Yılmaz, bunun paralelinde kendilerin de İSTESOB Kadın Kurulu’nu oluşturduklarını aktardı.

Kadınların, yılın sadece bir günü hatırlanmaktan çok daha fazlasını hak ettiğini vurgulayan Yılmaz, ‘Kadınlarla, hayatın her alanını eşit şartlarda paylaşmamız gerektiğine inanıyorum. Kadınlarımızın toplumdaki rolünü arttırmak için teşviklerin de arttırılması gerekiyor. Kadın esnaf sayısını arttırmak için imkanlarımızı seferber etmeye çalışıyoruz. Toplumların, medeniyetlerin kadınların omuzlarında yükseleceği tarihsel bir gerçektir’ ifadelerine yer verdi.