Zumba Atölyesi

zumbaZumba, 1990’larda Kolombiya’da ortaya çıkan, Latin esintili bir dans fitness programı olup dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır. Zumba Atölyesi, dans ve aerobik figurlerini içerir. Zumba Atölyesi’nde koreografisinde, kumbiya, hip-hop, samba, salsa, merenge, mambo, savaş sanatları ve bir kısım Bollywood ve oryantal dans hareketleri bir arada kullanıldığı gibi, “squat” ve “lunge” egzersizleri de kullanılır. Zumba Atölyesi, müziği ve koreografisi belirlenmiş adımları kullanarak ortamı bir parti havasına sokar.

Zumba dersinin temel amacı; eğlenerek maksimum seviyede hareket etmek ve farkında olmadan spor yapmaktır. Yani sanıldığı gibi size dans etmeyi öğretmek değildir! Dolayısıyla “Ben dans edemem” diyerek stres yapmanıza veya dans konusunda yetenekli olmanıza gerek yoktur!

Eğer yürümek dışında farklı bir spor yapmıyorsanız, spor yaparken sıkılıyorsanız, içinizden spor yapmak gelmiyorsa veya başlasanız da devam etmeyeceğinizi düşünüyorsanız Zumba Atölyesi tam size göre.

Stres, hepimizin hayatında var. Ancak stresten arınmanın yolları da var. Kilonuzu ve fiziksel sağlığınızı umursamasanız da kendinize, ailenize, çevrenize daha faydalı bir kişi olabilmek için akıl sağlığınızı korumayı muhakkak umursayın. İşte Zumba Atölyesi stresinizi boşaltmak ve 50 dakika boyunca keyif alarak spor yapmanızı sağlamak bakımından da oldukça iyi bir seçenektir.

Özellikle stres ve öfke yönetimi terapilerinde düzenli spor yaparak yüksek miktarda enerji sarfiyatı, tedavinin en önemli parçalarından biridir. Bu sebeple birçok kurumsal şirket, yoğun stres altında çalışan elemanları için iş sonrası yüksek kalori harcanan spor dersleri koordine etmekte ve katılımı zorunlu tutmaktadır.

Zumba Atölyesi ile spor yapamama stresiniz sona erer. Hem eğlenir, hem tatmin olur, hem de tüm günlük stresinizden arınırsınız. Daha önce hiç terlemediğiniz kadar terler, spor yaparak yorulmanın keyfine varırsınız.