Nefes yaşamdır, nefes candır, nefes farkındalıktır. Her nefes arası bir ölümdür. Nefes, uzakdoğuluların ‘chi’, sanskritlerin ‘prana’, müslüman toplumların ‘nefs’ dediği süreçtir, enerjidir. Nefes, nefsin farkındalığı, egonun kontrolüdür. Nefesini kontrol etmesini öğrenebilen her insan, hayatının her alanında kontrolü ele alarak yaşamasını öğrenir, fiziksel, ruhsal ve zihinsel iyileşme yaşar. Kalp hastalıklarından tutun da migren, mide, barsak sorunları, depresyon, panik atak  ve daha pek çok rahatsızlığı doktora gerek kalmadan şifalandırır. Unutmamak gerekir ki her hastalık zihinde başlar, bedende biter. Nefesini doğru kullanan kişi bunun farkına varır.

Nefes kontrolü genellikle gevşemek ve derinleşmek için kullanılır. Ancak, günümüzün modern toplumları, pek çok yönden olduğu gibi bu konuda da farkındalıktan uzaklaşmış, kendine yabancılaşmıştır. Nefesin farkına varıp, kontrol edebilmek pek çok insan için hayli zordur.

Eğitimimizin amacı, katılımcılarımıza uygulamalar eşliğinde tüm bu saydığımız başlıklarda nefes farkındalığını kazandırabilmek, onlara fiziksel, ruhsal ve zihinsel farkındalığı idrak etmelerini sağlayacak yöntemleri öğretebilmektir.

SEMİNERİN İÇERİĞİ:

Solunum ve nefes farkı
Nefes terapisi
Nefesle huzura giden yol
Gevşeme terapisi
Zihinsel gevşeme
Derinleşme ve imajinasyon çalışması

Eğitimimiz hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Etkinlik Türü
Indoor, Eğitim, kişisel gelişim
Katılımcı Sayısı
2-10 (Küçük Grup)
11-100 (Orta Grup)
101-1.000 (Büyük Grup)
Kazanımlar
Aidiyet
Buz Kırıcı
Denge
Empati
Güç
İletişim
Kaynak Yönetimi
Konsantrasyon
Özgüven