Son zamanlarda Hint kınası motifleriyle başlayan ve gün geçtikçe artan Hint kültürü popüleritesine uygun olarak gerçekleştireceğimiz atölyeler ile bu renkli kültürü doyasıya yaşayın.

• Hint Kınası Atölyesi
• Hint Dans Atölyesi
• Düş Kapanı Atölyesi
• Rangoli Atölyesi
• Renkli Mandala Atölyesi
• Bereket Filleri Atölyesi
• Dekoratif Mumluk Atölyesi
• Hint Kavanoz Atölyesi

Hint Kınası Atölyesi

Son zamanlarda kına gecelerinde çok rağbet gören ” Hint kına motifleri” popüleritenin artması ile birlikte tamamen bir konsept haline dönüştü. Canlı renklerin ve birbirinden güzel objelerin kullanıldığı Hint kınası teması ile rengarenk bir kına gecesi yaşamanız artık mümkün. Fuşya, sarı, turuncu, mavi, yeşil gibi renkleri içinde barındıran tema ile misafirlerinize eğlenceli ve renkli bir gece yaşatabilirsiniz..

Hint Dans Atölyesi

En eğlenceli dans çeşitlerinden olan hint dans atölyesi kurumsal organizasyonlarınıza renk katacak. Hindistan’ın geleneksel dansı birbirinden eğlenceli dans figürleriyle sizleri bekliyor. Ayrıca dilerseniz hint dans atölyesi profesyonel dansçılar eşliğinde sizlere de öğretme imkanı sunuyor.

Düş Kapanı Atölyesi

Hint ve kızılderili inancında bereket getirdiğine inanılan düş kapanı’nı artık sizler de yapabileceksiniz. Yapımında kullanılan ve geleneksel olarak söğüt ağacından yapılan çemberin hayatın çemberini (bebek olarak doğmak, çocukluk, yetişkinlik ve tekrar “bebek”e dönülen yaşlılık) sembolize ettiği, çembere dolanarak örülen, ortası boş ağın çemberle buluştuğu nokta sayısına göre farklı farklı şeyler sembolize ettiği (örneğin eğer sekiz noktada buluşuyorsa, örümceğin bacaklarını sembolize ediyor), inanılan efsaneye göre çeşitli nedenlerle tüyler eklenen (mesela bir tanesi iyiliğin yolunu kutsanmış tüylerle buluacağını söylerken, diğeri bunu halka yayan adamın rüyasında öyle gördüğünü söylüyor), kötü düşünceleri sizden uzaklaştırıp, iyi düşünceyle dolmanızı sağlayan bir inanış. Yatakların baş ucuna asılır. aksesuar olarak da gerek duvara asma amaçlı, gerek taklitleri küpe, kolye ucu vb. olarak çok kullanılan bir motiftir.

Rangoli Atölyesi

Rangoli; canlı ve oldukça detaylı desenlerden oluşan, ev ve avluların zeminlerini, hatta bazen yolları süsleyen geleneksel bir hint sanatıdır. Genellikle festivallerde dekorasyon ve kutlama amacıyla yapılan desenler, aynı zamanda iyi şans getirmesi için de oluşturulabiliyor. Rangoli’de kullanılan malzemelerin tamamı doğal; aralarında doğal boyayla renklendirilmiş kum, çiçek, pirinç ve çiçek taç yaprakları gibi malzemeler var. Desenlerin canlı renkleri ise zincifre boyası ve zencefil gibi doğal ürünlerden yapılan boyalarla sağlanıyor. Siz de bu değerli sanatı öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Renkli Mandala Atölyesi

Mandala figürleri ortada bir merkezde başlıyor, diğer figürler merkezin etrafında kenarlara doğru gelişiyor. Gözü merkeze çeken dairesel figürlerle örülü bu çember, tüm karmaşasına rağmen her şeyin merkezinde bir anlam yattığını simgeliyor. Aslı Hindistan’a dayanan mandala, ruhsal olarak insan zihnini rahatlatan bir uğraş olarak biliniyor. Genellikle daire veya kare şeklinde olan ve her şeyin mistik merkezini sembolize eden mandalalar, boyama yoluyla insanı rahatlatıp sakinleştirir.

Bereket Filleri Atölyesi

Hint inanışına göre, ev sahibi olan 7 kişi kişi birer fil alıp getirir ve bunları büyükten küçüğe yanyana sıralanırsa, tamamlandıktan sonra ev sahibi olunacağına inanılır. Bereket getirdiğine inanılan filleri artık dilediğiniz gibi süsleyip, boyayabileceksiniz.

Dekoratif Mumluk Atölyesi

Evde veya iş yerinde dekarasyon denince akla gelen, ana eşyalardan sonra en çok kullanılanlardan biri mumlardır. Bu noktada mum seçimi kadar önemli olan bir diğer detay da aslında mumluklardır. Peki kendi mumluğunuzu yapmaya ne dersiniz? Birbirinden farklı malzemelerle kendi dekoratif mumluğunuzu yapmak isterseniz bu atölyemiz tam size göre.

Hint Dönüşümü Atölyesi

Kavanozları dekore etmek son derece keyifli uğraşlardandır. Hint motifleri işleyerek kendi kavanozunu yapma imkanı sağlıyoruz. Kavanozları süslerken renkli spreyler, yapıştırıcı, düğme, boncuk, kurdela, dantel ve daha pek çok materyalden yararlanıyoruz.

Hint Esintisi Atölyesi

Hint stili dekorasyon da, canlı renkler hâkimdir.  Kırmızı, turuncu, yeşil, dore ve turkuaz gibi iddialı renkler, bu stilin ana renkleridir.  Hindistan, dokumacılıkta da oldukça meşhur olan bir yer olduğundan, dokuma ve tekstilde de kendine önemli bir yer edinmiştir. İpek dokumaları ile dünyada fark yaratan Hindistan da, tekstil ve aksesuar alanında da oldukça pullu, taşlı ve rengârenk ışıltılı sehpa örtüleri, yatak örtüleri veya duvar panolarına da rastlanır. Sizler de bu kültürün mistik havasını solumak istiyorsanız, bu harika atölyemizi tercih edebilirsiniz.

Katılımcı Sayısı
2-10 (Küçük Grup)
11-100 (Orta Grup)
Kazanımlar
Motivasyon
Yaratıcılık