dev kutu oyunlariZar atıp turu en kısa sürede tamamlıyoruz! Ama şirketçe!

Tamamen size özel uyarlanmış klasik oyunlarda bu kez kazanmanız gereken şirket değerleri! En kısa sürede zar atarak (veya şans faktörünün yetenekle yer değiştirdiği oyunlar sonucu) ilerleyip turu tamamlıyor ve kazanımlarımızı en üst seviyeye çıkarıyoruz.

Oyunları birer kişi olarak değil, takımlarımızla oynuyor ve bunun için salon boyutunda dev oyun tahtası (4 x 4 metrekare) ve özel aksesuarlar kullanıyoruz.

Çocukluğunuzun keyifli oyunlarını günümüz iş dünyanıza bağlayacak bu aktivitelerle, takımınızla birlikte geçireceğiniz kaliteli zamanlar sizleri bekliyor.

Katılımcı: 5-15 kişilik takımlar halinde 30 takıma kadar
Zaman: 120-180 dakika
Kazanımlar: İletişim becerilerini arttırmak, Ekip ruhunu geliştirmek, Yaratıcılık, Eğlence, Takım Çalışması, Konsantrasyon, Buz Kırıcı

 

YouTube video

dev kutu oyunlari

Gruplar 16 kişi olarak ikiye bölünür ve her bir oyuncu bir piyon olarak dev satrançtaki yerlerini alırlar.

Her iki takıma infoportlar dağıtılır, 9’ar kişilik beyin takımı yerlerini alır ve oyun başlar.

Her iki takım için hamle süreleri için kum saati çevrilir ve beyin takımının yönlendirmeleri ile oyun devam eder.

Kazanan takımın oyuncaları seromoni ile ödüllerini alır.

Herşeyin dev olduğu bu oyunda elbette kuklalar da dev! Çizimler ise dev ekranda, herkes görebilsin diye.

Kazanımlar: Ekip çalışması, hızlı ve doğru karar verme, strateji geliştirme, empati geliştirme, takım ruhu

 

 

 

dev kutu oyunlariTakımlarımızla Tabu oynuyoruz. Üstelik bu tabu çok büyük: Dev Tabu! Her bir bireyin güçlerini birleştirerek takımını zirveye çalıştığı bu takım çalışması etkinliğinde ürünleriniz, hizmetleriniz, şirket değerleriniz hatta çalışanlarınızın isimleri bulunuyor.

Herşeyin dev olduğu bu oyunda elbette kuklalar da dev! Çizimler ise dev ekranda, herkes görebilsin diye.

Katılımcı: 20-150
Zaman: 60-180 dk
Kazanımlar: Takım çalışması, stres altında çalışma, hızlı düşünme, konsantrasyon, topluluk önünde konuşma, motivasyon, iç iletişim

 

 

 

Askeri Strateji Oyunu

risk

Askeri strateji oyununda amaç dağıtılan kartlarla belirlenen bölgeler ile kazanılan askerleri stratejik noktalara yerleştirerek mevcut bölgeleri korumak, aynı zamanda diğer oyuncuların bölgelerine saldırarak yeni bölgeler kazanıp daha fazla asker sayısına dolayısıyla daha güçlü ordu oluşturmaktır.

Star Wars- X Wing miniatures

starwars

Star Wars filmlerindeki uzay gemilerinin figürleriyle oynanan bir oyun. Tur tabanlı bir oyundur. Örneğin 2 oyunculu bir maçta 1. Oyuncu sırasını alır, Hamlelerini yapar, oyununu bitirdikten sonra 2. Oyuncu turunu alır devam eder. Okey veya tavladaki gibi. X Wing oyununda  kuralları basittir.  Gemilerinizin ve pilotlarının özellikleri vardır, özelliklerine göre strateji kurarsınız. Figürlerin üretim kalitesi yüksek olduğu için biblo gibi kullanabilirsiniz.

Magic The Gathering

magic

60 veya 40 kartlık destelerle oynanır. Her oyuncu 20 cana sahip büyücülerdir ve her büyücü kendi yaratıkları ve büyülerine sahiptir. Her büyücü 5 farklı renklerden oluşan kartlarla kendi destesini tasarlar ve oynar. Her renk kendine has karakteri ve özellikleri vardır. Örneğin beyaz renk iyileştirme güçlerini kullanırken kırmızı renk daha agresif saldırgan büyüler ve yaratıklara sahiptir. Oyunu kazanma yolu ise rakip oyuncunun 20 canı ı yada kütüphanesindeki kartlarını bitirmektir.

Warhammer

warhammer

X Wing e benzer şekilde figürlerinizin olduğu figürlerinizi dilediğiniz gibi boyayarak kendinize ordu yaratıp strateji kurduğunuz masaüstü bir strateji oyundur.

Belli puanlar dahilinde elinizdeki asker ve tankları savaş alanına sürüyorsunuz ve birliklerin özelliklerine göre stratejiler belirleyerek oynuyorsunuz. Warhammer ve warhammer 40000 ayrı oyunlardır fakat kuralları hemen hemen aynıdır. Warhammer orta çalğarda geçen bir fantastik oyunken warhammer 40000 günümüzden 40000 yıl sonrasını anlatan bir fantastik bilim kurgu oyunudur. Tur tabanlı bir oyundur.

Dungeons & Dragons

dungeons

Fantastik diyarlarda geçen bir fantastik rol oynama oyunudur. Dungeon Master denilen oyun yöneticisi tarafından yönetilir ve oyuncuların fantastik karakterleri canlandırmasıyla bir takım olarak ilerlenir.

Referans İşler

Demisaş

Demisaş çalışanları eğlenceli Dev Kutu Oyunu’nu oynayarak keyifli vakit geçirdi. M3 Works ile gerçekleştirilen Dev Kutu Oyunu Atölyesi katılımcıların renkli görüntülerine sahne olurken hafızalara unutulmaz anlar kaydedildi.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.m3.com.tr/demisas-dev-kutu-oyunu/

Monsanto

4 takıma ayrılan 40 katılımcı keyifli dev oyunumuzla hafızalardan silinmeyecek anlar yaşadı. M3 Works tarafından düzenlenen Gizli Hedef Dev Kutu Oyunu Aktivitesinde takımlar halinde birlik içinde yapılan çalışma ve motivasyon atölyesi başarıyla tamamlandı.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.m3.com.tr/monsanto-gizli-hedef-dev-kutu-oyunu/

Turkcell

turkcell-280-150

Turkcell için M3 Works tarafından düzenlenen Dev Kutu Oyunu Atölyesi’nde 20 katılımcı ile birlikte yapılan çalışma ve motivasyon atölyesi başarıyla tamamlandı.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.m3.com.tr/turkcell-dev-kutu-oyunu/

Etkinlik Türü
Indoor
Süre
120dk. - 180dk.
Katılımcı Sayısı
2-10 (Küçük Grup)
11-100 (Orta Grup)
101-1.000 (Büyük Grup)
Kazanımlar
Buz Kırıcı
Eğlence
İletişim
Konsantrasyon
Takım çalışması
Yaratıcılık