M3 Works olarak Doğuş Teknoloji ile yapmış olduğumuz Ritmbox Ritim Atölyesi keyifli anlara sahne oldu. Dopdolu geçen etkinlikte katılımcılar hem eğlendiler hem de takım ruhunu yeniden yakalamış oldular.

19 Haziran 2019 Perşembe günü Galata Port’ta 50 kişi ile Doğuş Teknoloji ekibine yapmış olduğumuz Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliği keyifli bir şekilde başladı. Doğuş Teknoloji ekibi hiçbir şeyden habersiz bir şekilde alana geldiklerinde ne olacağını bilmeyen Doğuş Teknoloji ekibi, etkinlik zamanı geldiğinde M3 Works asistanları tarafından dağıtılmaya başlanan enstrümanlar katılımcılara büyük sürpriz oldu. Başta dağıtılan müzik aletlerini inceleyen katılımcılar eğitmenimizin gelmesiyle etkinliğe başlandı. 3 gruba ayrılan katılımcılar 1. Grupta tef, 2. Grupta darbuka ve 3. Grupta marakas olmak üzere toplam üç çeşit müzik aleti olan etkinlikte, eğitmenimiz önce ritim enstrümanlarını katılımcılara tanıtıp neler yapacaklarını anlattı. Başlangıçta biraz egzersiz yaptıran eğitmenimiz daha sonra müzik aletlerine geçti. Enstrümanların nasıl çalınacağını gösteren eğitmenimiz sonrasında katılımcılardan çalmasını istedi, ilk denemeleri çokta başarılı olmayan katılımcılar birkaç tekrardan sonra doğru ritmi bularak ve tek bir ses çıkararak ilk aşamayı başarıyla tamamladılar. Enstrümanlarla daha ileri bir seviyeye geçen katılımcılar zorluk seviyesini artırdılar, bu aşamalarında üstesinden takım olarak gelerek başarılı bir çalışma sergileyen katılımcılar, ritim enstrümanlarını çalmaya başladıkça etkinlikten daha da çok zevk almaya ve daha çok kenetlenmeye başladılar. Katılımcıların yabancı olmasından dolayı etkinlik başından sonuna kadar M3 Works eğitmenimizin İngilizce konuşmasıyla devam etti. Belirli bir seviyeye geldikten sonra ortaya çıkan kompozisyonu çalışan katılımcılar içlerindeki müzisyen ruhlarını ortaya çıkardılar. Katılımcılar beklentilerin üstünde bir performans göstererek eğitmenlerimizden büyük beğeni topladılar. Takım olmanın, bir olmanın, birlikte zorlukların üstesinden ne kadar kolay bir şekilde geldiklerini tekrardan hatırlayan katılımcılar Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliğini başarı ile bitirmişlerdi. İşlerinde profesyonel olan eğitmenlerimiz katılımcılara vermek istedikleri onlara anlatmak istediklerini başarılı şekilde karşı tarafa iletmişlerdi. Müzik yapmak için takım olmanın önemini hatırlayan katılımcılar doğru ve istenilen müzikleri ortaya çıkarmaya başladılar. Sonlara yaklaşılırken artık tek bir vücut gibi hareket eden Doğuş Teknoloji ekibi bir orkestra gibi ritim aletlerini çalıyorlardı.

M3 Works olarak Doğuş Teknoloji ile gerçekleştirdiğimiz Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliğinde başladığı andan itibaren enerji hep en üst seviyedeydi. Katılımcıların ilk başlarda zorlanıp daha sonrasında doğru bir şekilde ilerlemeleri etkinliğin ne kadar doğru yapıldığının bir göstergesiydi.

Yer: Galata Port 
Tarih: 19/06/2019

Doğuş Teknoloji Ritmbox Ritim Atölyesi Doğuş Teknoloji Ritmbox Ritim Atölyesi Doğuş Teknoloji Ritmbox Ritim Atölyesi Doğuş Teknoloji Ritmbox Ritim Atölyesi