24 Haziran 2019 tarihinde, Doğuş Teknoloji ile M3 Works ekibi olarak Define Avı aktivitesini gerçekleştirdik. 40 kişilik bir katılımın olduğu Define Avı aktivitesinde Doğuş Teknoloji ekibi birbirinden keyifli dakikalar geçirdi. Ballıkayalar’da bir araya geldiğimiz katılımcılar Define Avı için oldukça heyecanlıydı. Hem Ballıkayalar’ın büyülü dünyasında gezinecekler, hem de takım çalışması gerçekleştirecek olan Doğuş Teknoloji ekibi bir an önce Define Avı aktivitesine başlamak istiyordu. 5 gruba ayrılan katılımcılar hızla Define Avı aktivitesine başladı.

Aktivite süresi boyunca çarşıyı dolaşacak olan Doğuş Teknoloji ekibi bunun yanı sıra gittikleri her noktada onları bekleyen soruları cevaplamak ve görevleri yerine getirmek zorundaydı. Böylece hem turistik bir gezi gerçekleştirecek olan katılımcılar hem de takım olmayı yeniden keşfetti. Katılımcıların farklı ülkelerden gelmesi sebebi ile aktivite İngilizce gerçekleştirildi, asistanlar dahil tüm ekibin İngilizce seviyesi üst düzey olanlardan seçilmişti. Her gittikleri noktalar da onları bekleyen soru ve görevlerle takım içi iletişimin öneminin farkına varan Doğuş Teknoloji ekibi birbirinden keyifli dakikalar geçiriyordu. Ballıkayalar’ın tarihi yapısının arasında müthiş bir aktivite gerçekleştiren Doğuş Teknoloji ekibi Define Avı’ndan fazlaca keyif aldı. Takım çalışmasının ve takım içi iletişimin üst düzeyde olduğu Define Avı aktivitesinde katılımcılar iş yaşamında adını sıkça duydukları kavramları yeniden keşfetti. Takım halinde karar almanın, koordineli hareket etmenin ve takım içi iletişimin öneminin bir kez daha farkına vardılar. Diğer takımlarla rekabet ederken bile yardımlaşmayı ihmal etmeyen Doğuş Teknoloji ekibi bütün olmanın ne demek olduğunu yeniden fark etti. Define Avı’nda hızın hiçbir önemi yoktu. Etabı ilk bitirenin daima kazanmadığı Define Avı’nda asıl amaç gidilen her noktada bulunan soruları doğru cevaplamak ve verilen görevleri eksiksiz yerine getirmekti. Böylece farklı bir biçimde yarıştıklarını fark eden katılımcılar koşmayı bıraktı.

Yavaş yavaş final noktasına gelen Doğuş Teknoloji ekibi için heyecan doruk noktaya ulaşmıştı. Kazanan takımın hangisi olduğu merak konusuydu. Birlikte hareket ederek sonuca ulaşan ve en çok doğru yanıtı veren takım kazanan takım oldu. Madalyasını ve sürpriz hediyeleri de kazanan takımdı. Tüm ekibin doyasıya eğlendiği Define Avı’nda aslında kazanan tüm takımlardı. Takım olmanın ve koordineli hareket etmenin önemini iyice pekiştiren katılımcılar unutulmaz dakikalar geçirdi.

Yer: Ballıkayalar
Tarih: 24/06/2019

Doğuş Teknoloji Define Avı Doğuş Teknoloji Define Avı Doğuş Teknoloji Define Avı Doğuş Teknoloji Define Avı