YouTube video

Danone ile gerçekleştirdiğimiz Bisiklet Fabrikası etkinliği katılımcılar tarafından büyük bir ilgi gördü. Etkinlik başladığı andan itibaren renkli ve bir o kadar da duygusal anlara sahne oldu. Bisiklet Fabrikası Atölyesi’nde yapılan bisikletler yardıma muhtaç çocuklara hediye edilerek bir sosyal sorumluluk projesi yerine getirildi.

M3 Works olarak Danone ekibine yapmış olduğumuz Bisiklet Fabrikası etkinliği 22 kişilik Danone çalışanı ile gerçekleştirildi. Aktivite alanına gelen katılımcılar hiçbir şeyden habersiz ne olacağını bilmeden kendi aralarında fikirler yürütüyorlardı. Katılımcıların 3 adet masalar üstündeki de monte bisikletler hakkında yaptıkları yorumlar M3 Works ekibinin salona girmesiyle son buldu. İlk önce aktivite ile ilgili kısa bir bilgiler veren eğitmenimiz katılımcıların ne yapacakları hakkında fikir sahibi olmasını sağladı. Bisiklet Fabrikası etkinliği bir takım çalışmasının yanı sıra aynı zamanda da bir sosyal sorumluluk projesidir. Gruplara ayrılarak masalarının başına geçen Danone ekibi de monte bisikletler ve gerekli bütün ekipmanların bulunduğu masalarda artık katılımcılar Bisiklet Fabrikası etkinliğine hazırlardı. Bisiklet Fabrikası aynı zamandan bir sosyal sorumluluk projesi olduğundan dolayı yapılacak bisikletler maddi durumu olmayan ama derslerinde başarılı öğrencilere verilecekti bunun bilinciyle katılımcılar de monte bisikletleri daha bir özenle ve keyif alarak yapmaya başladılar. Yönerge kitapçıkları sayesinde işleri biraz daha rahatlayan katılımcılar bisikletlerin her bir parçasını birleştirmek için tam anlamıyla büyük bir mücadele veriyorlardı. Bisikletlerin yapımının sonuna gelindiğinde son aşama olan bisikletleri süsleme kısmına geçildi. Çeşitli süslerle bisikletleri süsleyen katılımcılar, bisikleti verecekleri küçük kardeşimize bir mektup yazmaya başladılar. Bütün gruplar bisikletlerini bitirip süslemelerini ve mektuplarını yazdıktan sonra günün anısına toplu bir fotoğraf çekinilerek Bisiklet Fabrikası etkinliği son bulmuş oldu.

Danone ekibine yapmış olduğumuz Bisiklet Fabrikası etkinliği duygusal sahnelere tanık olsa da ekibin asıl hatırladığı ve bunu etkinlikte gösterdiği takım olmak birlikte çalışmak ve bir olmaktı.

Yer: Secret Garden
Tarih: 18/06/2019

Danone Bisiklet Fabrikası Danone Bisiklet Fabrikası Danone Bisiklet Fabrikası Danone Bisiklet Fabrikası