YouTube video

M3 Works olarak Çimsa ile yapmış olduğumuz Ritmbox Ritim Atölyesi aktivitesinde keyifli anlar yaşandı. Ritim etkinliğinde katılımcılar hem eğlendiler hem de takım ruhunu yeniden hatırlamış oldular.

1 Kasım 2018 Perşembe günü İstanbul’da bir telde 60 kişilik Çimsa ekibine yapmış olduğumuz Ritim Motivasyon Atölyesi etkinliği keyifli bir şekilde başladı. Çimsa ekibi hiçbir şeyden habersiz bir şekilde alana geldiklerinde ne olacağını bilmiyorlardı, etkinlik zamanı geldiğinde M3 Works asistanları tarafından dağıtılmaya başlanan enstrümanlar katılımcılara büyük sürpriz oldu. Başta enstrümanlarını inceleyen katılımcılar eğitmenimizin gelmesiyle etkinliğe başlamış oldu. 3 gruba ayrılan katılımcılara asistanlar 3 çeşit enstrüman dağıttı, eğitmenimiz önce ritim enstrümanlarını katılımcılara tanıtıp neler yapacaklarını anlattı. Başlangıçta biraz egzersiz yaptıran eğitmenimiz daha sonra müzik aletlerine geçti. Enstrümanların nasıl çalınacağını gösteren eğitmenimiz daha sonra katılımcılardan çalmasını istedi, ilk denemeleri çokta başarılı olmayan katılımcılar birkaç tekrardan sonra doğru ritmi bularak ve tek bir ses çıkararak ilk aşamayı başarıyla tamamladılar. Zorlukların üstesinden takım olarak gelerek başarılı bir çalışma sergileyen katılımcılar, ritim enstrümanlarını çalmaya başladıkça etkinlikten daha da çok zevk almaya ve daha çok kenetlenmeye başladılar. Belirli bir seviyeye geldikten sonra ortaya çıkan kompozisyonu çalışan katılımcılar içlerindeki müzisyen ruhlarını ortaya çıkardılar. Takım olmanın, birlikte zorlukların üstesinden ne kadar kolay bir şekilde geldiklerini tekrar hatırlayan katılımcılar Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliğini başarı ile bitirmişlerdi. İşlerinde profesyonel olan eğitmenlerimiz katılımcılara vermek istedikleri onlara anlatmak istediklerini başarılı şekilde karşı tarafa iletmişlerdi. Sonlara yaklaşılırken artık tek bir vücut gibi hareket eden Çimsa ekibi bir orkestra gibi ritim aletlerini çalıyorlardı ve konser kaydı dediğimiz büyük kayıt alınıyordu.

M3 Works olarak Çimsa ile gerçekleştirdiğimiz Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliğinde enerjisi hiç düşmeyen bir etkinlik oldu. Katılımcıların ilk başlarda zorlansalar da sonraları takım olmaya başladıkça yapılan etkinliğin kolaylığını ortaya koydu.

Yer: İstanbul
Tarih: 01/11/2018