M3 Works olarak Celgene çalışanları ile dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Mozaik Tablo atölyesi etkinliği katılımcılara renkli ve keyifli anlar yaşattı.

13 Ocak 2017 Cuma günü 37 kişiyle Kadıköy Hilton Double Tree Hotel’de Celgene çalışanlarının motivasyonlarını arttırmak, ekip ruhunu güçlendirmek ve takım çalışmalarına uyum sağlamalarını kolaylaştırmak adına Mozaik Tablo atölyesi etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bütün günleri toplantılar, sunumlar ve fabrikanın rutin işleri ile geçen katılımcılarımızın düşmüş olan motivasyonlarını ve enerjilerinin katıldıkları bir etkinlikle geri kazanabileceklerini hiç düşünememişlerdi. Aktivite alanına gelen katılımcılar ikramları yerken meraklı bakışlar arasında inceledikleri masalardaki renkli mozaik taşlarının, büyük tahtaların, fırçaların, kalemlerin ve tutkallar ile nasıl bir çalışma yapacakları hakkında hiçbir fikirleri yoktu. Meraklı bakışlar, M3 Works eğitmeninin konuşmaya başlaması ile son buldu. İlk olarak eğitmenimiz takım çalışmasının ve bütün olma düşüncesinin önemine dair bir konuşma yaptı , ardından etkinliğin sonunda parçalar halindeki Mozaik Tablosunun birleştirileceğini ve anı olarak fabrikaya asılacağını öğrenen çalışanlar etkinlik için fazlasıyla heyecanlanmıştı. Celgene insan kaynaklarının oluşturduğu 37 kişilik ekipler malzemelerin bulunduğu masalar etrafında toplandı. Ekipler özellikle aynı departman da çalışmayan kişilerden oluşturuldu ki şirket içi kaynaşma daha rahat sağlansın. M3 Works ekibinin daha önceden hazırladığı şablon 4 parçaya ayrıldı her masa şablonun bir kısmını yapacak ve daha sonra birleştirilecekti. Etkinlik sırasında M3 Works asistanları katılımcıların yanlarında durarak onlara yardımcı olmaya çalışıyorlardı. Asistanların yardımları ve yönerge sayesinde işleri biraz daha rahatlayan katılımcılar Mozaik Tabloları oluşturmaya başladılar. Katılımcılar ikinci mozaiğin her bir parçasını birleştirmek için tam anlamıyla büyük bir mücadele veriyorlardı. Mozaik Tablonun yapımının sonuna gelindiğinde sırada yapılan parçaları birleştirmek vardı. Mozaik Tabloyu keyifli bir çalışma ile bitiren ekipler daha sonra yaptıkları bu güzel etkinliği güzel anılarla noktaladılar.

Yer: Hilton Double Tree Hotel / Kadıköy
Tarih: 13/01/2017

Celgene Mozaik Tablo Celgene Mozaik Tablo Celgene Mozaik Tablo Celgene Mozaik Tablo Celgene Mozaik Tablo Celgene Mozaik Tablo Celgene Mozaik Tablo Celgene Mozaik Tablo Celgene Mozaik Tablo Celgene Mozaik Tablo Celgene Mozaik Tablo