22 Aralık 2015 Salı günü Boehringer Ingelheim ekibi ile birlikte Red Room Escape aktivitesini düzenledik. Çeşme Sheraton’da gerçekleştirdiğimiz Red Room Escape aktivitesi oldukça keyifli anlara sahne oldu. Sabahın erken saatlerinde aktivitenin düzenleneceği alana gelen M3 Works ekibi hızla kurulum yapmaya başladı. O sırada toplantı da olan Boehringer Ingelheim ekibi ara verdiğinde her şey hazırdı. Katılımcıların da bir an önce Red Room Escape aktivitesine başlamak istemesiyle hız kesmeden aktivite başladı.

Sunucumuzun alanda kısa bilgiler sunmasıyla birlikte takımlara verdiği küçük görevler vardı. Görevlerini tamamlayan takımlar odalara alındı. Odalara kilitlenen takımların çıkmak için bir saatleri vardı. Bir saat içerisinde odalardan kaçmaları gereken takımlar ilk anlarda ne yapacaklarını bilemedi. Odada bulunan bütün şifreleri, kutuları ve görevleri bulan takımlar nasıl hareket etmeleri gerektiğini bilmiyordu. Onlara bırakılan mektubu bulan katılımcılar nasıl hareket etmeleri gerektiğinin farkına vardı.

Takım olarak hareket etmeleri gerektiğini fark eden katılımcılar heyecanla odadan kaçmaya çalışıyordu. Koordineli hareket etmenin ve takım olmanın en önemli kural olduğunu fark eden katılımcılar için öğretici bir aktivite gerçekleşiyordu. Birlikte hareket ederek sonuca ulaşan Boehringer Ingelheim ekibinde heyecan bir an olsun azalmadı.

Odadan ilk önce hangi takımın çıkacağı merak konusuydu. Odalarda bulunan kameralarla nasıl hareket ettikleri gözlemlenen katılımcılar aynı zamanda birbirini tanıma fırsatı da buldu. Böylece takım olmayı yeniden keşfeden takımlar teker teker odadan çıkmaya başladı. Odadan çıkmaya başlayan takımlara ödülleri verildi. Hiç unutamayacakları anılar yaşayan Boehringer Ingelheim ekibi oldukça mutlu bir şekilde alandan ayrıldı.

Yer: Sheraton Çeşme Hotel
Tarih: 22/12/2015

Boehringer Ingelheim Red Room Escape Boehringer Ingelheim Red Room Escape Boehringer Ingelheim Red Room Escape Boehringer Ingelheim Red Room Escape Boehringer Ingelheim Red Room Escape Boehringer Ingelheim Red Room Escape Boehringer Ingelheim Red Room Escape Boehringer Ingelheim Red Room Escape

YouTube video