Bir biyoteknoloji firması ile gerçekleştirdiğimiz Define Avı etkinliği başladığı andan itibaren katılımcılar birçok olumlu ve olumsuz yönlerini görerek keşfettiler. Takımları onlara verilmiş alan içinde içi altın dolu hazineyi bulmak için kıyasıya yarıştılar.

Haziran 2019 tarihinde, Sultanahmet’te gerçekleşen etkinlikte firma çalışanları ile birlikte Define Avı etkinliğini gerçekleştirdik. Açık alanda gerçekleşen etkinliğe 5 takımlık bir ekiple katılan çalışanla birlikte keyifli bir etkinlik geçirdik. M3 Works ile firma ekibinin bir araya gelmesiyle etkinlik başlamış oldu. M3 Works asistanlarının katılımcılara oyunu anlatıp katılımcıları 3 gruba ayırması ile etkinlik başladı. Görevleri ve talimatları yavaş yavaş tamamlarken bir yandan da eğlenceli görevlerle etkinliğin tadını çıkarıyorlardı, görevlerin değişik içerikleri de katılımcıları eğlendirdi. Görevlerin yanı sıra tam anlamıyla takım olma yolunda hızla ilerleyen katılımcılar artı birlikte hareket ederek zorlukların üstesinden geliyorlardı. Başlarda çokta hızlı bir performans sergileyemeyen takımlar zaman ilerledikçe takım halinde koordineli hareket etmeye başladılar. Harita üzerindeki noktaları tek tek bulan takımlar noktalardaki soru ve eğlenceli görevleri doğru ve yaratıcı bir şekilde gerçekleştiriyorlardı. Görevleri ve talimatları yerine getirirken takım olmanın önemini kavrayan takımlar aynı zamanda birlikte hareket etmenin de önemini yeniden hatırlamış oldular. Zorlandıkları noktalarda takımların başında buluna M3 Works asistanlarından yardım alan katılımcıların etkinlikten oldukça keyif aldığı gözlerinden okunuyordu. Takım içi iletişimin bir kez daha farkına varan katılımcılar için öğretici yanının yanında eğlendirici yanı da bulunan etkinlik katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Define Avı etkinliğinin sonuna gelindiğinde takımlar kendilerine ait rotaları tamamlayarak final noktasına geldiler. Yapılan soru ve görevleri inceleyen ekibimiz hıza da bakarak Define Avı etkinliğinin birincisini belirlemiş oldular. Birinci olan takımı anons eden ekibimiz hazine sandığını kazanan takıma takdim ettiler.

M3 Works olarak bir biyoteknoloji firması için gerçekleştirdiğimiz Define Avı etkinliği başladığı andan itibaren katılımcılar tarafından oldukça beğenildi. Enerjinin hiç düşmediği etkinlikte katılımcılar hem eğlendi hem de takım olmanın önemini bir kez daha hatırlamış oldular.

Yer: Sultanahmet
Tarih: 11/06/2019