Bir gayrimenkul şirket ekibi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Videostar  aktivitesini katılımcılar tarafından ilgi gördü. İstanbul’da gerçekleştirilen Videostar aktivitesi keyifli anlara sahne oldu. 150 kişilik bir katılımın olduğu Videostar  aktivitesinde takımların her biri kısa filmler çekti.

19 Aralık 2019 Perşembe günü gerçekleşen etkinlikte katılımcıları ilk olarak takımlara ayrıldı ardından kendileri için hazırlanmış olan masaya geçtiler. Masaların başında toplanan katılımcılar kitapçıklarını okudu. Kitapçıklarda Videostar  aktivitesi boyunca yapılacak olan görevler sıralıydı. İlk aşama olan senaryo yazma aşamasıyla birlikte Videostar  aktivitesi hız kesmeden devam ediyordu. Senaryo yazmaya devam eden takımlar aynı zamanda diğer takımlarla da fikir alışverişinde bulunmayı ihmal etmedi. Senaryolarını yavaş yavaş tamamlamaya başlayan takımlar kostüm ve aksesuar alanına yöneldi. Çeşitli kostüm ve aksesuarlar arasından senaryolarına uygun olan kostümleri seçen katılımcılar eğlenmeye başlamıştı. Çekim alanını da belirleyen katılımcılar kısa filmlerini çekmeye başladı. Farklı çekim açıları ve perspektifler kullanan katılımcılar oyunculukta bütün hünerlerini sergilediler. Takım halinde ilerleyen katılımcılar bir film ekibinin her aşamasını yaşamış oldular. Takım üyelerinden bir kişi yönetmen, bir kişi kameraman gibi bölümlere ayrılarak film ekibini tamamladılar. Çekimlerini tamamlayan takımlar da sıra montaj kısmına gelmişti. Kafalarında ki en uygun sahneleri birleştirerek filmlerini tamamlayan katılımcılar filmleri izlemeye hazırdı. Sırasıyla bütün takımların filmleri izlendi. Bu sırada jüride filmleri oylayarak ödül alan filmleri belirledi. Oscar ödül töreni ile heykelcikler sahiplerini buldu.

Bir gayrimenkul şirket ekibi ile birlikte takım çalışmasının ve birlikte hareket etmenin en önemli kural olduğu Videostar  aktivitesinde heyecan bir kez olsun azalmadı. Koordineli hareket etmeleri gerektiğini ilk andan çok fazla anlamayan katılımcılar zaman ilerledikçe takım olarak hareket etmenin işleri daha kolaylaştırdığının farkına vardılar. Videostar aktivitesinde birçok şeyi ilk kez deneyimledi.

Yer: İstanbul

Tarih: 19 Aralık 2019

YouTube video