YouTube video

29 Mart 2018 Perşembe günü Anadolu Grubu ekibi ile birlikte Red Room Escape aktivitesini düzenledik. Ataşehir Radisson Blu’da gerçekleştirdiğimiz Red Room Escape aktivitesi oldukça keyifli anlara sahne oldu. Sabahın erken saatlerinde aktivitenin düzenleneceği alana gelen M3 Works ekibi hızla kurulum yapmaya başladı. Mobil olarak gerçekleştirdiğimiz bu aktiviteyi istanilenmekâna göre uyarlayarak gerçekleştiriyoruz. O sırada toplantı da olan Anadolu Grubu ekibi ara verdiğinde her şey hazırdı. Katılımcıların da bir an önce Red Room Escape aktivitesine başlamak istemesiyle hız kesmeden aktivite başladı.

Sunucumuzun alanda kısa bilgiler sunmasıyla birlikte takımlara verdiği küçük görevler vardı. Görevlerini başarıyla tamamlayan takımlar odalara alındı. Odalara kilitlenen takımların çıkmak için bir saatleri vardı. Bir saat içerisinde odalardan kaçmaları gereken takımlar ilk anlarda ne yapacaklarını bilemedikleri için oyunun kurgusunu anlamaya çalıştılar. Odada bulunan bütün şifreleri, kutuları ve görevleri bulan takımlar nasıl hareket etmeleri gerektiğini de yavaş yavaş öğreniyorlardı. Onlara bırakılan mektubu bulmalarıyla birlikte ne yapacaklarından artık tamamen eminlerdi.

Takım olarak hareket etmeleri gerektiğini fark eden katılımcılar heyecanla odadan kaçmaya çalışıyordu. Koordineli hareket etmenin ve takım olmanın en önemli kural olduğunu keşfeden katılımcılar için öğretici bir aktivite gerçekleşiyordu. Birlikte hareket ederek sonuca daha da yaklaşan Anadolu Grubu ekibinde heyecan bir an olsun azalmadı.

Odadan ilk önce hangi takımın çıkacağı merak konusuydu. Odalarda bulunan kameralarla nasıl hareket ettikleri gözlemlenen katılımcılar aynı zamanda birbirini tanıma fırsatı da buldu. Böylece takım olmayı yeniden keşfeden takımlar teker teker odadan çıkmaya başladı. Etkinliğin başından itibaren enerjinin hep en üst seviyede olduğu aktivitede katılımcılar Red Room Escape etkinliğinin tadını sonuna kadar çıkarmış oldu. Odadan çıkmayı başaran takımlar daha sonra ödül töreninde ödüllerini alarak fotoğraflarını çekildiler. Hiç unutamayacakları anılar yaşayan Anadolu Grubu ekibi oldukça mutlu bir şekilde etkinlik alanından ayrıldı.

Yer: Radisson Blu / Ataşehir
Tarih: 29/03/2018

Anadolu Grubu 5 Odadan Kaçış Anadolu Grubu 5 Odadan Kaçış Anadolu Grubu 5 Odadan Kaçış Anadolu Grubu 5 Odadan Kaçış