M3 Works ekibi olarak sosyal sorumluluk projemiz olan Oyuncak Fabrikası etkinliğini daha önce birçok kez yaptığımız Alternatif Bank ekibiyle birlikte bir kere daha gerçekleştirdik.

Alternatif Bank çalışanları eğitim toplantısı için genel merkezde toplantılarını yaparken M3 Works ekibi alanı etkinliği hazır hale getirdiler. Etkinlik alanına gelen 24 kişilik Alternatif Bank ekibi heyecanla etkinliğin başlamasını bekliyordu. 4 Nisan 2019 Perşembe günü gerçekleştirilen aktivite katılımcıları bir hayli keyiflendirdi. Sunucumuzun açılış konuşmasının ardından yerlerini alan Alternatif Bank ekibi hemen maket oyuncakları yapmaya başladı. Heyecanın bir kez olsun düşmediği aktivitede Alternatif Bank ekibi bireysel bir çalışma gibi görünse de yardımlaşarak takım olma ruhunu bir kez daha keşfetti. Ekip içi iletişimin önemine vurgu yapan aktivite takımları birbirleri ile tanışıp kaynaşmaya yönlendirdi. Maket oyuncakların yapımı sırasında zorlandıkları kısımlarda diğer arkadaşlarından yardım alan katılımcılar birlikte hareket etmeyi ve zorlukları aşmayı yeniden öğrendi. Yapılan oyuncakların Koruncuk Vakfındaki çocuklara bağışlanacak olması ekibi daha da motive etti. Oyuncakların yapım aşamasının bitmesinin ardından çocuklara ulaşması için mektupta yazan katılımcılar hiç unutamayacakları anılar yaşadı. Tek bir amaç için bir araya gelen katılımcılar Oyuncak Fabrikası etkinliğinde ihtiyaç sahibi çocuklar için kolları sıvadılar. Kendi ellerinden çıkan oyuncaklarla oynayacak olan çocukları düşündükçe katılımcıların yüzlerindeki gülümsemeler artmaya başlıyordu. İç iletişimin güçlenmesinde büyük etkisi olan Oyuncak Fabrikası katılımcılar için hem eğlenceli hem de öğretici bir etkinlik oldu.

M3 Works olarak Alternatif Bank ekibi ile yaptığımız Oyuncak Fabrikası etkinliği eğlencesi ve duygusu yoğun bir aktivite oldu. Katılımcılarla birlikte çok keyifli bir sosyal sorumluluk projesine imza atmış olduk. Oyuncak Fabrikası ekibi yardımlaşmanın işleri nasıl kolaylaştırdığını ve takım halinde koordineli çalışmanın nasıl keyifli olduğunu tekrardan hatırlamış oldu.

Yer: Alternatif Bank Genel Müdürlük
Tarih: 04/04/2019

Alternatif Bank 4 Oyuncak Fabrikası Alternatif Bank 4 Oyuncak Fabrikası Alternatif Bank 4 Oyuncak Fabrikası Alternatif Bank 4 Oyuncak Fabrikası